27.1.2024

Príprava: Na záver sústredenia prehra s FK Jedinstvo Ub

V sobotu 27. januára 2024 odohral Ružomberok na sústredení v Turecku prípravné stretnutie so srbským tímom FK Jedinstvo Ub.
2:1 (1:1)
Príprava
FK Jedinstvo Ub vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Ťapaj (59. Sokol) – Zsigmund (46. Malý), Maslo, Mrva, Kotula – Švehla, Múdry – Tučný, Domonkos, Gerec – Jackuliak

Góly: 13. Paić, 81. Rakić - 27. Jackuliak

V 5. minúte sa Tučný dostal k zakončeniu, no nie veľmi razantným pokusom smerujúcim na stred brány neprekvapil pripraveného Dubljanica. O osem minút Paić otvoril skóre hlavou po rohovom kope – 0:1. V 16. minúte mal Jackuliak šancu na vyrovnanie, lenže Dubljanic chytil jeho strelu smerujúcu k bližšej žrdi. O šesť minút získali Liptáci rohový kop. Tučného center napokon doplachtil až k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ strieľal Mrva, no neprekonal súperovho gólmana. Vzápätí na opačnej strane hráči srbského tímu druhýkrát rozvlnili sieť na ružomberskej bráne, ale gól neplatil pre ofsajd. V 25. minúte Jackuliak krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď. Odve minúty sa Jackuliak po skrumáži v súperovej šestnástke dostal do ďalšej príležitosti a tentokrát už ofenzívnu prácu Kotulu, Gereca a Domonkosa zužitkoval na vyrovnávajúci gól – 1:1. V 36. minúte Milanovic z mierneho uhla minul bližšiu žrď.

V 52. minúte si Gerec nabehol na nebezpečný center, no pred bránou neusmernil loptu podľa svojich predstáv. Po dvadsiatich minútach Zubairu preveril Sokola zakončením spoza veľkého vápna a striedajúci gólman tento pokus bez problémov chytil. V 81. minúte Rakić poslal strelou spoza šestnástky Jedinstvo Ub do vedenia 2:1. Vzápätí Karikari vo veľkej šanci tesne minul vzdialenejšiu žrď. Ten istý hráč v 85. minúte vystrelil spoza veľkého vápna a Sokol chytil jeho strelu. V samom závere Ružomberčania zatlačili svojho súpera, no do šance sa z rýchleho protiútoku dostal Stojanović, ktorý svoj únik gólovo nezúročil.

Ruža prehrala s tímom FK Jedinstvo Ub 1:2 a tak po doterajších víťazných prípravných dueloch uzavrela sústredenie v krajine polmesiaca prehrou. Zajtra sa Liptáci vracajú z Turecka a pred začiatkom jarnej časti Niké ligy ich čaká ešte jeden duel, keď si v sobotu 3. februára 2024 o 13:30 v Poľsku zmerajú sily s Górnikom Zabrze.