1.2.2020

Príprava: Na záver sústredenia výhra nad Cracoviou Krakov

V sobotu 1. februára 2020 odohral Ružomberok posledný zápas na sústredení v Turecku s aktuálne druhým tímom poľskej najvyššej súťaže Cracoviou Krakov.
1:2 (0:1)
Belek
MKS Cracovia SSA vs MFK Ružomberok

MKS Cracovia SSA: Peškovič - Râpă, Helik, Dytiatiev, Pik - Hanca, Loshaj, Gol, van Amersfoort, Wdowiak - Lopes

Náhradníci: Hroššo, Jablonský, Rubio, Strózik, Thiago, Vestenický, Rakoczy, Lusiusz, Dimun, Ferraresso

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok (72. Mário Almaský), Čurma, J. Maslo (72. Holub), Twardzik, Mojžiš (46. Kmeť) – Zsigmund, Takáč, Kostadinov (84. Múdry) – Almási, Gerec (80. R. Kružliak)

Góly: 78. Thiago - 32. Twardzik (z 11m), 65. Almási

V 32. minúte poslal Liptákov do vedenia z pokutového kopu Filip Twardzik – 0:1. Dvadsať minút po zmene strán Ladislav Almási zvýšil ružomberský náskok na rozdiel dvoch gólov. V 78. minúte Thiago vrátil súpera do zápasu, keď znížil na 1:2. Na tomto výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža sa rozlúčila so sústredením v Turecku víťazstvom nad Cracoviou Krakov.

Liptákov čaká pred začiatkom jarnej časti už len jedno prípravné stretnutie, keď sa v sobotu 8. februára 2020 o 14:00 predstavia na pôde Austrie Viedeň.