21.1.2023

Príprava: Remíza s klubom Szombathelyi Haladás

V sobotu 21. januára 2023 odohral Ružomberok svoj tretí tohtoročný prípravný zápas, v ktorom sa predstavil na pôde tímu Szombathelyi Haladás.
2:2 (2:1)
Szombathelyi Haladás vs MFK Ružomberok

Szombathelyi Haladás: Mursits – Nyíri (46. Doktorics), Csató (70. Hursán), M. Németh (60. Devecseri), Bosnjak – Derekas (60. R. Horváth), Rácz (70. M. Tóth), Csilus (70. Lencse), Simut – Borvető (46. R. Molnár), Csernik (60. Zvekanov)

MFK Ružomberok: Ťapaj (46. Frühwald) – Fabiš (70. Matej), Maslo (46. Malý), Mrva, Selecký (46. Madleňák) – Zsigmund (70. Halabrín) – Šefčík (46. Úradník), Švehla (46. Gerec), Luterán, Macejko (80. Marek) – Kelemen (70. Bobček)

Góly: 14. Nyíri, 17. Csernik - 32. Macejko, 62. Simut vl.

Aj keď si v prvom polčase hostia vypracovali viaceré príležitosti, podstatne spokojnejší bol počas úvodných minút účastník druhej najvyššej maďarskej súťaže. Domácich totiž v 14. minúte poslal do vedenia Vince Nyíri a už po troch minútach poistil ich náskok Kornél Csernik. Ružomberčanom sa však podarilo vrátiť do stretnutia. V 32. minúte strelil kontaktný gól Adrián Macejko. Sedemnásť minút po zmene strán si center hostí upratal do vlastnej brány Mario Lucas Simut a Liptáci remizovali s tímom Szombathelyi Haladás 2:2.

Najbližším súperom mužstva spod Čebraťa bude poľský tím Zaglebie Sosnowiec. Predposledný plánovaný prípravný duel pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy sa napokon odohrá v piatok 27. januára 2023 o 13:00 na súperovej pôde.