27.1.2023

Príprava: Remíza s poľským tímom Zaglebie Sosnowiec

V piatok 27. januára 2023 odohral Ružomberok prípravný zápas na pôde poľského klubu Zaglebie Sosnowiec.
3:3 (2:1)
Sosnowiec
Príprava
Zaglebie Sosnowiec vs MFK Ružomberok

Zaglebie Sosnowiec: Kos (60. Siuta) – Borowski, Jończy (78. Dalić), Bodzioch (60. Bykov), Ziemann – Wrzesiński (78. Niemiec), Chęciński, Bonecki, Szumilas (78. Troć), Klupś (60. Bryła) – Sobczak (60. Fabry)

MFK Ružomberok: Frühwald (46. Ťapaj) – Fabiš, Malý (60. Mrva), Mojžiš (46. Maslo), Madleňák (46. Selecký) – Zsigmund – Macejko (67. Gerec), Luterán (75. Švehla), Chrien, Úradník (46. Šefčík) – Kelemen (60. Bobček)

Góly: 27. Sobczak, 39. Klupś, 71. Bykov - 33. Chrien (z 11m), 82. Bobček, 87. Švehla

V 27. minúte sa ujali vedenia domáci futbalisti, keď po rohovom kope skóroval Szymon Sobczak. Už o šesť minút vyrovnal z pokutového kopu Martin Chrien. Do konca polčasu sa však stav stretnutia ešte raz zmenil, pretože v 39. minúte prinavrátil vedenie na stranu poľského tímu Tymoteusz Klupś.

Dvadsaťšesť minút po zmene strán Oleksiy Bykov zvýšil náskok Zaglebia Sosnowiec na rozdiel dvoch gólov. Hostia sa napriek nepriaznivému skóre nevzdávali a snažili sa ešte zdramatizovať záver duelu, čo sa im napokon aj podarilo. V 82. minúte strelil kontaktný gól Tomáš Bobček a po piatich minútach vyrovnal Kevin Švehla na konečných 3:3.

Na ružomberské A mužstvo čaká pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy ešte posledný prípravný duel. Toto stretnutie odohrá mužstvo spod Čebraťa na hlavnom ihrisku svojho štadióna v sobotu 4. februára 2023 o 14:00 s poľským MKS Puszcza Niepolomice.