24.6.2023

Príprava: Ruža na úvod vyhrala v Kroměříži

V sobotu 24. júna 2023 odohral Ružomberok v Česku prípravné stretnutie s klubom SK Hanácká Slavia Kroměříž.
1:3 (1:1)
Kroměříž
SK Hanácká Slavia Kroměříž vs MFK Ružomberok

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál – Oulehla, Zavadil, Matoušek, Mazuryk - Dočkal, Cupák, M. Machálek, Studený, Jambor – Votava

Druhý polčas: Lebánek – Oulehla, Zavadil, Tiahlo, Jeleček – T. Machálek, Cupák, Greben, Sklenář, Jaroš - Surynek

MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Ťapaj) – Fabiš (46. Marek), Maslo (46. Mrva), Luka (46. Malý), Kotula (70. Halabrín) – Múdry (46. Luterán), Chrien (46. Švehla), Rigo (70. Jendroľ), Úradník (46. Domonkos), Macejko (46. Šefčík) – Gerec (46. Boďa)

Góly: 25. Studený - 15. Gerec, 60. Šefčík, 82. Boďa

Zápas bol súčasťou osláv výročia 120 rokov futbalu v Kroměříži a domáci klub v práve skončenej sezóne vybojoval postup do druhej najvyššej českej súťaže. V ružomberskom drese zasiahol do stretnutia aj 25-ročný stredopoliar Marek Rigo, ktorý je momentálne na skúške pod Čebraťom.

Skóre duelu otvoril v 15. minúte Štefan Gerec, no po desiatich minútach sa domácim podarilo vyrovnať. Cez polčasovú prestávku došlo k veľkému množstvu striedaní. Po hodine hry vrátil Ružu do vedenia Samuel Šefčík. Následne mali Liptáci niekoľko šancí na zveľadenie náskoku. Napokon sa v 82. minúte presadil po rohovom kope Martin Boďa a uzavrel skóre na konečných 3:1 pre Ružomberok. Za najlepších hráčov boli vyhlásení Petr Zavadil a Oliver Luterán.

Náš tím čaká najbližšie stretnutie v stredu 28. júna 2023 o 17:00 v Košiciach s domácim tímom FC Košice, ktorý v nedávno skončenej sezóne vyhral 2. ligu a postúpil do najvyššej súťaže.