Príprava: Ruža otočila súboj s Pohroním + FOTO

V sobotu 10. júla 2021 odohral Ružomberok domáci prípravný zápas s Pohroním.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Zsigmund (41. Mrva), Selecký (65. Dopater) – Múdry (60. Luterán), Kochan – Gerec (88. Macejko), Boďa (46. Madleňák), Takáč (65. Brenkus) – Regáli

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Hrdlička – Špiriak, Pajev, Záhumenský, Adamec, Mazan, Adler da Silva, Fadera, Badolo, Lačný, Pintér

Náhradníci: Slančík – Poci, Vaculík, Blahút, Ladji, Dao, Jenát, Petrák

Góly: 8. Boďa, 67. Kochan (z 11m) – 4. Badolo

Žltá karta: 73. Špiriak

Rozhodcovia: Mastiš – Považan, Súkeníková

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie hosťom, keď v 4. minúte Lačný našiel Badola, ktorý otvoril skóre krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Tento stav však platil len štyri minúty, pretože potom získal Ružomberok priamy kop, Takáč našiel centrom Boďu a ten hlavou vyrovnal na 1:1. V 12. minúte Badolo prihral Adamcovi, lenže zakončenie spoza veľkého vápna minulo bližšiu žrď. Po sedemnástich minútach sa aktívny Badolo dostal do ďalšej šance a Krajčírik nohou vyrazil jeho strelu. Krátko na to Zsigmund zblokoval Adlerove zakončenie. V 34. minúte Takáč z rohového kopu prihral k bližšej žrdi Regálimu, ktorý mu vrátil loptu a Takáčov strieľaný center smerujúci pod brvno chytil Hrdlička. Po štyroch minútach Mazan nešetrne fauloval Zsigmunda, ktorý musel byť vystriedaný.

V 56. minúte Blahút prekonal Krajčírika, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. Po desiatich minútach bol na opačnej strane faulovaný v šestnástke Regáli a nariadený pokutový kop premenil Kochan strelou do horného rohu – 2:1. V 80. minúte mal Dao šancu na vyrovnanie, ale jeho strelu vyrazil Krajčírik, ktorý výborným zákrokom podržal svoje mužstvo. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ružomberok si pripísal na svoje konto víťazstvo 2:1. Liptáci v doterajšom priebehu prípravy trikrát vyhrali, raz prehrali a pred začiatkom Fortuna ligy ich čaká ešte jeden duel, keď si v sobotu 17. júla 2021 o 17:00 na svojom trávniku zmerajú sily s Karvinou.