28.6.2019

Príprava: Ruža po obrate skóre zdolala Slask Vroclav

V piatok 28. júna 2019 odohral Ružomberok svoj druhý zápas na sústredení v Poľsku, keď si v Trzebnici zmeral sily s klubom WKS Slask Vroclav.
1:2 (1:0)
WKS Slask Vroclav vs MFK Ružomberok

WKS Slask Vroclav: Kajzer, Broź, Golla, Celeban, Stiglec, Musonda, Mączyński, Pałaszewski, Pich, Gąska, Szczepan
Druhý polčas: Kajzer (Frasik 57’), Dankowski, Poprawa, Pawelec, Hołownia, Kotowicz, Łabojko, Boroń, Łyszczarz, Buławski, Bergier

MFK Ružomberok: Krajčírik (70. Kohár) – Jonec, J. Maslo (70. Mário Mrva), Čurma (60. Kojnok), Mojžiš (70. Madleňák), Gal Andrezly (70. Regáli), Takáč (60. J. Kudlička), Qose (60. V. Jedinák), Hašek (46. Brenkus), Kostadinov (80. Zsigmund), Novotný (46. R. Kružliak)

Góly: 6. Szczepan - 72. Mário Mrva, 79. J. Kudlička

Už v 6. minúte otvoril skóre stretnutia Szczepan – 1:0. O devätnásť minút neskôr domáci celok pohrozil nebezpečnou krížnou strelou, ktorá len tesne minula vzdialenejšiu žrď. V 26. minúte mali Liptáci veľkú šancu na vyrovnanie, lenže Novotný zblízka trafil brankára. Po štyroch minútach to skúsil z väčšej vzdialenosti Qose, no mieril tesne vedľa. V závere Krajčírik podržal svoje mužstvo, keď zneškodnil samostatný nájazd Szczepana a po chvíli aj zakončenie Gasku z hranice šestnástky.

Ružomberčania mali aktívny vstup do druhého dejstva. Qose trikrát zakončoval spoza veľkého vápna, lenže v dvoch prípadoch mu chýbalo viac presnosti a raz jeho strelu zblokoval obranca. V 67. minúte pohrozil súper, keď Lyszczarz v šanci minul bránu. Po dvoch minútach získali Liptáci priamy kop. Brenkus sa rozhodol pre priamu strelu a tesne minul bližšiu žrď. V 72. minúte zahrával ten istý hráč roh a centrom našiel Mária Mrvu, ktorý hlavou vyrovnal na 1:1. O sedem minút neskôr sa aktívny Brenkus šikovne zbavil dvoch obrancov, nahral Regálimu, jeho strelu vyrazil brankár pred Jakuba Kudličku a ten bez váhania dorazil loptu do siete – 1:2. V závere ešte o sebe dal vedieť Slask Vroclav nebezpečným priamym kopom a následnými dvomi rohovými kopmi, no Liptáci tieto situácie bez väčších problémov ustáli a vyhrali 2:1.

Na našich hráčov čaká už len jeden prípravný zápas a to generálka na Európsku ligu, ktorú odohrajú v piatok 5. júla 2019 o 18:30 na ružomberskom štadióne s Třincom.