26.1.2024

Príprava: Ruža štyrikrát skórovala v druhom polčase

V piatok 26. januára 2024 odohral Ružomberok na sústredení v Turecku prípravný duel s tímom KF Gostivar, účinkujúcim v najvyššej súťaži Severného Macedónska.
1:4 (0:0)
KF Gostivar vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Gabriel, Malý, Selecký (43. Tučný) – Zsigmund, Lavrinčík – Chrien, Hladík, Šefčík (76. Jackuliak) – Boďa

Góly: 61. Kehinde - 59. Gabriel, 65. Tučný, 81. Boďa, 89. Chrien

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre hlavou v 59. minúte Šimon Gabriel, keď si nabehol na center Adama Tučného z rohového kopu – 0:1. Síce už po dvoch minútach vyrovnal Lanre Kehinde na 1:1, no v 65. minúte prinavrátil vedenie na ružomberskú stranu peknou strelou spoza šestnástky Adam Tučný – 1:2. Deväť minút pred koncom riadnej hracej doby Martin Boďa pohotovým zakončením zblízka prekonal súperovho brankára – 1:3. Bodku za stretnutím dal v 89. minúte úspešnou dorážkou Martin Chrien – 1:4.

Ruža tak uspela aj vo svojom štvrtom prípravnom stretnutí, keď zdolala KF Gostivar v pomere 4:1. Sústredenie v Turecku uzavrie zajtra o 13:00 (SEČ) súbojom so srbským tímom FK Jedinstvo Ub.