Príprava: Ruža uspela v prvom vystúpení na sústredení + FOTO, VIDEO

V stredu 26. januára 2022 odohral Ružomberok prvý z troch prípravných duelov naplánovaných na sústredení v Turecku, keď si zmeral sily s tímom FK Radnicki Nis.
Príprava
MFK Ružomberok vs FK Radnicki Nis

MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Ťapaj) – Ďungel (46. Fabiš), Mrva, Mojžiš, Madleňák (73. Selecký) – Lichý (63. Luterán), Kochan (63. Múdry) – Gerec (80. Macejko), Šefčík (30. Rymarenko) – Matej (46. Domonkos) – Bobček (73. Rakyta)

Góly: 56. Bobček, 80. Domonkos - 85. Pavlov

Po polhodine hry museli Liptáci pristúpiť k vynútenému striedaniu, kedy zraneného Samuela Šefčíka nahradil Martin Rymarenko. V 56. minúte Lukáš Fabiš prihral Martinovi Rymarenkovi, ktorého prihrávku gólovo zúročil Tomáš Bobček – 1:0. O dvadsaťštyri minút neskôr Kristóf Domonkos skóroval po prihrávke od Alexandra Seleckého – 2:0. V 85. minúte Pavlov znížil na rozdiel jedného presného zásahu. V závere Ružomberčania udržali vedenie, vďaka čomu si pripísali víťazstvo aj v piatom zimnom prípravnom stretnutí, keď po domácich výhrach nad Námestovom, Banskou Bystricou, Bardejovom a poľským tímom TS Podbeskidzie, zdolali na sústredení v Turecku aktuálne siedme mužstvo najvyššej srbskej súťaže FK Radnicki Nis 2:1.

Mužstvo spod Čebraťa čaká ďalší prípravný duel v krajine polmesiaca v sobotu 29. januára 2022, kedy bude jeho súperom kosovský klub FC Ballkani.