6.2.2021

Príprava: Ruža v generálke zvíťazila nad Košicami + FOTO

V sobotu 6. februára 2021 odohral Ružomberok generálku na jarnú časť Fortuna ligy s účastníkom druhej najvyššej súťaže FC Košice.
1:0 (0:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs FC Košice

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, Maslo (67. Luka), Mrva, Regáli (78. Kružliak), Madleňák (78. Macejko), Kostadinov (53. Boďa), Zsigmund (78. Filinský), Múdry (78. Luterán), Brenkus (53. Kubík), Kojnok (67. Ďungel)

FC Košice: Kira – Kis, Jonec, Keresteš, Kim, Karaš, Jakúbek, Ristovski, Novák, Jung, Pačinda

Náhradníci: Šeremeta – Elexa, Krčmarević, Borok, Košuda, Komazec, Sabol, Gladiš, Liener

Gól: 69. Boďa

Rozhodovali: Dančo - Považan, Matej

V 28. minúte Jung hlavičkoval nad domácu bránu po Pačindovom priamom kope. O štyri minúty neskôr Mrva pohotovo nohou zblokoval Karašovu strelu. V závere polčasu sa Regáli dostával do zaujímavej príležitosti, ale nepodarilo sa mu ju gólovo zúročiť.

Po zmene strán boli Liptáci úspešnejší ako ich súper, keď ich v 69. minúte poslal do vedenia Martin Boďa, ktorý zúročil prihrávku Tomáša Kubíka. Na stave 1:0 sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a Ružomberok zakončil prípravu víťazstvom nad Košicami.

Budúci víkend čaká na Ružomberčanov začiatok jarnej časti Fortuna ligy, keď v sobotu 13. februára 2021 o 16:00 privítajú na svojom štadióne úradujúceho držiteľa double Slovan Bratislava.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „V náročnom počasí sme na ťažkom teréne odohrali generálku s Košicami, ktorá bola veľmi náročná. Prvý polčas bol vyrovnaný. Úspešne sme držali nulu na našom konte. Snažili sme sa prekvapiť súpera, ale bolo to ťažkopádnejšie. V druhom polčase dal gól mladý talentovaný Martin Boďa po veľmi peknej akcii Tomáša Kubíka. Generálka splnila účel. To, čo sme chceli vyskúšať, sme vyskúšali. Niektoré veci dopadli veľmi dobre, niektoré dopadli horšie, ale ešte máme záverečný týždeň na to, aby sme doladili tie veci, ktoré nám nešli. Pevne verím, že nám tento zápas pomohol úspešne sa naladiť na jarnú časť sezóny.“