12.2.2016

Príprava: Ruža v poslednom stretnutí na sústredení remizovala s Esbjerg fB

V piatok 12. februára 2016 odohrali Liptáci posledný z troch plánovaných prípravných súbojov na sústredení v Turecku. Sily si zmerali s účastníkom dánskej najvyššej súťaže Esbjerg fB.
2:2 (2:1)
Belek
Esbjerg fB vs MFK Ružomberok

Esbjerg fB: Dúbravka (46. Jensen) - Anyembe, Lucena, Lund, Jessen, Mensah (25. Kristensen), Brink (70. Andreasen), Sørensen, Lyng, Rise, van Buren

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád (55. Daghbashyan) – Nagy (55. Kružliak), Gerát (22. Ďubek) – Gal Andrezly (46. Faško), Zošák (66. Ferenčík), Kučera (27. A. Lovás) – Lačný (55. Lupták)

Góly: 14. Rise, 30. van Buren - 36. Lačný, 58. Lupták

Lepší vstup do stretnutia mal päťnásobný majster Dánska, keď v 14. minúte otvoril skóre Lasse Rise - 1:0. Po šiestich minútach mohol vyrovnať Tomáš Gerát, ale hlavičkoval do brvna a zrážku so slovenským brankárom v službách EfB, Martinom Dúbravkom, si odniesla jeho pera, kvôli čomu museli Ružomberčania pristúpiť k vynútenému striedaniu. Po polhodine hry sa znova presadili futbalisti z dánskeho prístavného mesta, kedy skóroval Mick van Buren a už to bolo 2:0 v ich prospech. Po šiestich minútach na inkasovaný gól odpovedal Miloš Lačný – 2:1.

Po zmene strán prišiel do hry Michal Faško a krátko po príchode na trávnik mohol aj vyrovnať, ale jeho tvrdú strelu smerujúcu pod brvno vyrazil brankár na roh. Následne sa dostal do veľkej šance Miloš Lačný, lenže druhý presný zásah v stretnutí nepridal. V 55. minúte prišlo na rad trojnásobné striedanie a do hry sa dostal spolu s Dominikom Kružliakom a Gagikom Daghbashyanom aj Lukáš Lupták, ktorý nahradil strelca prvého gólu a po troch minútach sa aj sám zapísal do streleckej listiny. V 58. minúte potiahol Michal Faško ružomberský útok, presnou prihrávkou našiel nového muža na trávniku a ten bez problémov vyrovnal na 2:2.

Na tomto výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža vo svojom poslednom prípravnom meraní síl na sústredení remizovala 2:2. Počas sústredenia zaznamenali Liptáci remízu 1:1 s FC Botosani, víťazstvo 1:0 s FC Oleksandriya a napokon remízu 2:2 s Esbjerg fB. Ružomberčania odchádzajú z Turecka v nedeľu 14. februára 2016.