11.2.2017

Príprava: Ruža vyhrala gólom Jakuba Mareša

V sobotu 11. februára 2017 odohral Ružomberok generálku pred začiatkom jarnej časti súťaže s Nitrou.
1:0 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs FC Nitra

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo (68. Čurma), J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (82. J. Kudlička) – Mareš, Faško (46. Takáč), A. Lovás – Lačný (75. Gerec)

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Vencl, Šuranovský, Šimončič, Kotrík, A. Fábry, Valenta, Balaj, Abrahám Náhradníci: Ivančík, Šipoš, Lola, Steinhübel, Kolmokov, M. Fábry

Gól: 33. Mareš

Rozhodovali: Bútora – Vrtich, Považan

Diváci: 130

Favorizovaný domáci tím mal od úvodu hernú prevahu, no s výnimkou nebezpečnej hlavičky z 5. minúty, s ktorou si poradil Hroššo, prítomní diváci nevideli čistejšiu gólovú šancu. Po polhodine hry pohrozili hostia, keď Balaj hlavičkoval tesne vedľa brány. V 33. minúte si Mareš vymenil loptu so spoluhráčom, jeho strela sa od žrde odrazila do siete a Ružomberok sa ujal vedenia 1:0.

V 55. minúte bol Mareš faulovaný pred pokutovým územím a strelu Jána Masla z priameho kopu smerujúcu k žrdi zneškodnil brankár. Už po minúte dali o sebe vedieť hostia. Steinhübel vystrelil spoza veľkého vápna a Hajdúch mal plné ruky práce. Ružomberský gólman musel zasahovať aj v 59. minúte, kedy Mareš odhlavičkoval center hráčov Nitry z priameho kopu, no k lopte sa dostal Abrahám a tvrdo vypálil. Takmer ihneď prišla domáca odpoveď. Nagy namieril zďaleka pod brvno a brankár vyrazil jeho strelu. Hostia boli aj naďalej nebezpeční hlavne zo štandardných situácií. Jednu z nich zahrávali aj v 69. minúte, kedy ružomberský gólman znova podržal svoje mužstvo. O desať minút neskôr Ďubek pri realizácii priameho kopu nahral Marešovi a jeho pokus chytil brankár. V samom závere stretnutia potiahol domáci útok striedajúci Kudlička do pokutového územia, nahral cez celú šestnástku na jej hranicu Marešovi a český útočník rozozvučal brvno.