29.6.2021

Príprava: Ruža zdolala Pogoň Štetín

V utorok 29. júna 2021 odohral Ružomberok prvý z dvoch plánovaných duelov na sústredení v Opalenici s klubom Pogoň Štetín, ktorý v minulom ročníku poľskej najvyššej súťaže obsadil tretiu pozíciu a prebojoval sa do pohárovej Európy.
0:1 (0:1)
Opalenica
MKS Pogoň Štetín vs MFK Ružomberok

MKS Pogoň Štetín: Stipica (46. Bursztyn) – Bartkowski (46. Stolarski), 33. Malec (46. Mruk), 23. Zech (46. Triantafyllopoulos), Matynia (46. Mata) – Gorgon (46. Zahović, 66. Łukasiak), Dąbrowski (46. Kowalczyk), Smoliński (46. Kurzawa), Drygas (61. Łęgowski), Fornalczyk (46. Silva) – Kucharczyk (61. Turski)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (60. Luterán), Maslo (42. Holub), Mojžiš (60. Luka), Madleňák (60. Selecký) – Zsigmund (46. Kochan), Rakyta (46. Takáč), Gerec (60. Kružliak), Šefčík (32. Kubík), Múdry (60. Dopater) – Regáli (60. Boďa)

Gól: 40. Regáli

Žlté karty: Bartkowski, Łęgowski – Luterán

Úvodné minúty prvého polčasu nepriniesli veľa vzruchu na jednej či druhej strane. Súper pohrozil hlavičkou, s ktorou si poradil Krajčírik. Neskôr sa o slovo prihlásili aj Liptáci. Rakyta potiahol akciu po ľavom krídle a následne poslal nebezpečnú prihrávku pred bránu, ktorú tesne minul jeho nabiehajúci spoluhráč. V 35. minúte vyslal Madleňák strelu z hranice veľkého vápna vedľa brány. Po piatich minútach Regáli zužitkoval Gerecovu prihrávku a pohotovo otvoril skóre – 0:1.

Po hodine hry získali Ružomberčania rohový kop, no hráč hostí hlavičkoval po tejto štandardnej situácii nad brvno. V 75. minúte Kružliakovu strelu z uhla zblokoval obranca na bočnú sieť a po následnom rohovom kope Boďa hlavičkoval vedľa brány. Tím spod Čebraťa doviedol stretnutie do víťazného konca a zdolal Pogoň Štetín 1:0. Ružomberok odohrá počas sústredenia ešte jeden prípravný súboj, keď si v sobotu 3. júla 2021 o 11:30 v Opalenici zmeria sily s poľským tímom MKS Chojniczanka 1930 Chojnice.