30.1.2020

Príprava: Ružomberok prehral s Altachom

Vo štvrtok 30. januára 2020 odohral Ružomberok svoj druhý prípravný zápas na sústredení v Turecku, v ktorom si zmeral sily s účastníkom rakúskej najvyššej súťaže SC Rheindorf Altach.
3:1 (2:0)
SC Rheindorf Altach vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Frühwald – J. Kudlička, J. Maslo, Twardzik, V. Jedinák, Kmeť, Zsigmund, Kostadinov, Brenkus, Almási, Gerec

Druhý polčas: Krajčírik – Kojnok, Čurma, Mojžiš, Múdry, Takáč, Novotný, Holub, R. Kružliak, Miroslav Almaský (66. Zsigmund), Mário Almaský

Góly: 3. Gebauer, 31. Sam (z 11m), 80. Nussbaumer – 57. Mojžiš

Do prípravného duelu vstúpil aktívnejšie súper a snahu rakúskeho tímu už v 3. minúte gólovo zúročil Gebauer – 1:0. Po štyroch minútach Zwischenbrugger nebezpečne hlavičkoval tesne vedľa brány. V 20. minúte Ozegović vyrazil Brenkusovu nebezpečnú strelu z priameho kopu na rohový kop, po ktorom nasledovala nebezpečná hlavička Liptákov tesne vedľa brány. Po piatich minútach sa na druhej strane dostal do šance Gebauer, ale Frühwald vyrazil jeho zakončenie z mierneho uhla. V 31. minúte Altach zvýšil svoj náskok, keď Sam premenil pokutový kop – 2:0. Na konci prvého polčasu ružomberský gólman vyrazil Tartarottiho strelu.

Cez prestávku došlo k prestriedaniu celého mužstva. V 57. minúte zahrávali Ružomberčania rohový kop. Po ňom nasledoval závar v šestnástke, kde sa najlepšie zorientoval Mojžiš a upratal loptu do siete – 2:1. O osem minút neskôr Nussbaumer v šanci vystrelil tesne vedľa. V 71. minúte si Kojnok nabehol na center z pravej strany, ale zakončenie z vnútra veľkého vápna mu nevyšlo celkom podľa predstáv. Liptáci sa aj naďalej snažili o vyrovnanie, no desať minút pred koncom riadnej hracej doby, po nešetrnom súboji s Čurmom, skóroval Nussbaumer – 3:1. V závere sa ešte Takáč predral k strele z hranice pokutového územia, lenže spoza obrancov namieril nad brvno.

Posledný zápas na sústredení v Turecku čaká naše A mužstvo v sobotu 1. februára 2020 o 13:00 SEČ, kedy bude hrať s poľským klubom Cracovia Krakov.