8.2.2020

Príprava: Ružomberok prehral s Austriou Viedeň

V sobotu 8. februára 2020 odohral Ružomberok prípravný zápas s rakúskym klubom Austria Viedeň.
4:1 (2:0)
Generali-Arena
FK Austria Viedeň vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok (74. V. Jedinák), Čurma, Mário Mrva (71. Holub), Twardzik, Mojžiš (79. Kmeť) – Kostadinov (79. Brenkus), Zsigmund, Takáč (58. Múdry) – Almási (66. T. Bobček), Gerec (63. Novotný)

Góly: 19., 56. a 75. Monschein, 43. Klein - 82. Novotný

V 19. minúte veľmi pekne namieril spoza šestnástky Monschein a tvrdou strelou otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po šiestich minútach poslali Liptáci z pravej strany nebezpečný center do súperovej šestnástky, ale pred nabiehajúcim Almásim v poslednej chvíli obranca zblokoval loptu. Vzápätí predviedli hostia podobnú nebezpečnú akciu, po ktorej zahrávali dva rohové kopy, pričom po druhom Krajčírik podržal mužstvo, keď vyrazil nebezpečné zakončenie Prokopa a následne Grünwald neusmernil loptu medzi tri žrde. V 34. minúte na druhej strane zahrávali rohový kop Liptáci a po ňom Zsigmund spoza veľkého vápna tesne minul bránu. O minútu neskôr sa Monschein ocitol pred vybehnutým Krajčírikom, lenže namieril tesne nad. V závere polčasu najskôr ružomberský gólman vyrazil nebezpečnú strelu domácich, no krátko na to Klein zvýšil náskok rakúskeho tímu na 2:0.

V 56. minúte našli domáci hráči centrom z ľavej strany Monscheina, ktorý nemal problém hlavou upratať loptu do siete - 3:0. O devätnásť minút neskôr sa po priamom kope najlepšie zorientoval na hranici ružomberského vápna aktívny Monschein a skompletizoval svoj hetrik – 4:0. V 78. minúte získali hostia priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, ale brankár vyrazil Twardzikovu strelu na roh, po ktorom Liptáci opäť vystrelili na bránu a zblokovaná lopta sa obtrela o brvno. Po štyroch minútach Novotný znížil súperov náskok na 1:4. V 81. minúte sa dostal hráč hostí do šance, lenže namieril nad brvno. Na tomto výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a tak Ruža v poslednom zimnom prípravnom súboji prehrala s Austriou Viedeň 1:4.

Ružomberok vstúpi do jarnej časti Fortuna ligy v sobotu 15. februára 2020 o 14:00, keď odohrá 19. kolo Fortuna ligy so Sereďou na pôde Zlatých Moraviec.