19.1.2021

Príprava: Ružomberok prehral s Banskou Bystricou + FOTO

V utorok 19. januára 2021 odohral Ružomberok prípravný zápas s lídrom druhej ligy Duklou Banská Bystrica.
2:4 (2:1)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Frühwald) – Mojžiš, Luterán (46. Múdry), Luka, Flak (73. Selecký), Gerec (56. R. Kružliak), Kostadinov (76. Luterán), Zsigmund (46. Kubík), Filinský (74. P. Jedinák), Brenkus (46. Boďa), Kojnok (69. Rakyta)

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech, Uhrinčať, Frimmel, Polievka, Lukačik, Vujošević, Migaľa, Willwéber, Kvocera

Náhradníci: Krejčí – Hanes, Tóth, Červeň, Snitka, Vajda, Gonda, Starší

Góly: 5. Kojnok, 23. Mojžiš - 9. 59. a 70. Polievka, 89. Luka vl.

Rozhodovali: Dančo - Súkeníková, Burger

Lepší vstup do stretnutia mali Liptáci, keď už v 5. minúte otvoril skóre Lukáš Kojnok – 1:0. Na jeho presný zásah ale po štyroch minútach odpovedal po úniku Róbert Polievka – 1:1. V 21. minúte získali Ružomberčania priamy kop. K jeho realizácii sa podujal 21-ročný defenzívny slovenský futbalista Kristián Flak, ktorý je pod Čebraťom na skúške zo Sparty Praha. Jeho strela letela nad brvno. Po dvoch minútach mali domáci hráči opäť k dispozícii priamy kop. Brenkus našiel centrom Alexandra Mojžiša a ten hlavou rozvlnil sieť – 2:1. V 30. minúte Polievka namieril z priameho kopu tesne nad brvno. Ten istý hráč nebezpečne vystrelil aj o minútu neskôr a obranca zblokoval strelu na rohový kop. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu Luterán preveril Hrušku, lenže gólman Banskej Bystrice bol na mieste.

Druhý polčas priniesol veľké množstvo striedaní. V úvode sa Gerec pokúšal o prelobovanie Krejčího, no ten chytil jeho pokus. V 59. minúte strelil Róbert Polievka svoj druhý gól v stretnutí a vyrovnal na 2:2. Liptáci mohli ísť takmer okamžite naspäť do vedenia, lenže Boďovu nebezpečnú hlavičku po rohovom kope vyrazil Krejčí. V 63. minúte sa na opačnej strane ocitol v nádejnej pozícii Tóth, ale nenamieril medzi žrde. O sedem minút neskôr zaznamenal aktívny Róbert Polievka hetrik a postaral sa o obrat skóre na 2:3. Ružomberská snaha o vyrovnanie neprinášala úspech. Dukla sa pozorne bránila a vyrážala do nebezpečných protiútokov. Najskôr v 85. minúte Nosko hlavičkoval tesne vedľa po rohovom kope, o minútu neskôr Frühwald zneškodnil Hanesov samostatný únik a v nadstavenom čase nešťastne upratal nebezpečnú loptu do vlastnej brány Jakub Luka – 2:4.

Ružomberok v druhom prípravnom stretnutí podľahol Dukle Banská Bystrica 2:4. Najbližší prípravný zápas odohrá mužstvo spod Čebraťa v piatok 22. januára 2021 o 13:00, kedy na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna privíta Partizán Bardejov.