14.7.2023

Príprava: Ružomberok prehral s Cracoviou Krakov

V piatok 14. júla 2023 odohral Ružomberok v Racznej prípravné stretnutie s účastníkom poľskej najvyššej súťaže Cracoviou Krakov.
1:0 (0:0)
Cracovia Training Center, Raczna
MKS Cracovia SSA vs MFK Ružomberok

MKS Cracovia SSA: Madejski (46. Hroššo) - Jugas (77. Jodłowski), Ghiță, Hoskonen, Jaroszyński (70. Râpă) - Bochnak (82. Rózga), Oshima (82. Lusiusz), Atanasov (77. Hyla), Rakoczy (77. Kolec) - Makuch (70. Śmiglewski), Källman (70. Zaucha)

MFK Ružomberok: Krajčírik (62. Ťapaj) – Selecký (69. Fabiš), Malý, Maslo, Kotula – Múdry (62. Jackuliak), Domonkos – Chrien, Luterán, Tučný (62. Boďa) – Gerec (81. Úradník)

Gól: 85. Râpă

V 2. minúte mal Tučný veľkú šancu na otvorenie skóre, lenže Madejski vyrazil jeho strelu zblízka. Vzápätí na opačnej strane Rakoczy vypálil spoza šestnástky pod brvno a Krajčírik chytil tento pokus. V 18. minúte Gerec strieľal z mierneho uhla a zakončenie na dvakrát skrotil Madejski.Po šiestich minútach Jugas tiesnený Seleckým vystrelil vysoko nad.

V 49. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. Center doplachtil až k vzdialenejšej žrdi, kde brankár chytil Kotulovu hlavičku. Po dvoch minútach na opačnej strane Krajčírik vyrazil nebezpečnú domácu hlavičku a krátko na to Atanasov namieril spoza veľkého vápna nad brvno. V 57. minúte sa Makuch rútil sám na bránu, no jeho strela obtrela žrď z vonkajšej strany. O deväť minút mal Makuch ďalšiu šancu. Tentokrát strelou z otočky nezaskočil striedajúceho Ťapaja, ktorý ju vyrazil spod brvna. V 79. minúte Bochnak vo veľkej šanci usmernil loptu vedľa brány hostí. Po štyroch minútach Śmiglewski tesne minul nebezpečný center. V 85. minúte Râpă prekonal Ťapaja a poslal Cracoviu do vedenia 1:0.

Na výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a Ružomberok prehral s Cracoviou Krakov 0:1. Posledný prípravný duel pred začiatkom novej sezóny odohrá mužstvo spod Čebraťa v sobotu 22. júla 2023 o 15:00, kedy si v poľskom Lubline zmeria sily s ukrajinským klubom Zorya Luhansk.