29.1.2022

Príprava: Ružomberok prehral s FC Ballkani + FOTO

V sobotu 29. januára 2022 odohral Ružomberok druhý zápas na sústredení v Turecku, keď si zmeral sily s kosovským klubom FC Ballkani.
1:2 (1:1)
Lara (Turecko)
Príprava
MFK Ružomberok vs FC Ballkani

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš (61. Selecký), Luka (46. Maslo), Mojžiš (61. Mrva), Madleňák (61. Macejko, 80. Matej) – Luterán (61. Rakyta), Kochan (46. Lichý) – Rymarenko (46. Gerec), Domonkos (61. Múdry), Regáli (61. Ďungel) – Bobček (61. Boďa)

Góly: 23. Kochan (z 11m) - 20. Rrahmani, 85. Gripshi

V 5. minúte sa po priamom kope dostali hráči súpera k nebezpečnej hlavičke, ktorú zneškodnil Frühwald. Po piatich minútach Kochan vystrelil spoza šestnástky nad brvno. Ružomberská aktivita ďalej pokračovala a črtali sa viaceré príležitosti. Jedna z nich prišla v 17. minúte, kedy Regáliho center hlavou tesne minul Rymarenko pred odkrytou časťou brány. Napokon sa však v 20. minúte presadil Rrahmani, ktorý gólovo zúročil svoj protiútok – 0:1. Už po troch minútach bol v šestnástke faulovaný Bobček a nariadený pokutový kop premenil Kochan – 1:1. V 28. minúte Domonkos našiel centrom z rohového kopu pri vzdialenejšej žrdi Bobčeka, lenže jeho hlavičku smerujúcu pod brvno chytil brankár. Po šiestich minútach dvakrát pohrozil tím FC Ballkani. Najskôr Frühwald vyrazil nepríjemne zatočený center z rohového kopu a následne hráč hostí namieril spoza šestnástky tesne nad brvno. V 37. minúte Mojžiš hlavičkoval po Domonkosovom rohu tesne nad. Po chvíli súperov obranca zblokoval nebezpečnú ružomberskú strelu vedľa vzdialenejšej žrde.

Hneď po zmene strán sa súper prezentoval nebezpečnou hlavičkou tesne nad. V 51. minúte sa Gerec rútil na bránu, lenže jeho strelu vyrazil brankár a následná Domonkosova dorážka spoza šestnástky tesne minula bránu. Po dvoch minútach Domonkos opäť vystrelil spoza veľkého vápna, lenže toto zakončenie vyrazil brankár. V ďalšom priebehu nasledovali viaceré striedania. Obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Napokon sa to podarilo tímu FC Ballkani, keď v 85. minúte strelil rozhodujúci gól Gripshi a tak Ružomberok po doterajších piatich víťazstvách v zimnej príprave zaznamenal prvú prehru v pomere 1:2.

Najbližšie prípravné stretnutie čaká Ružomberčanov v utorok 1. februára 2022, kedy si zmerajú sily s klubom ruskej najvyššej súťaže FK Dynamo Moskva.