22.6.2022

Príprava: Ružomberok prehral s Fortunou Düsseldorf

V stredu 22. júna 2022 odohral Ružomberok svoj druhý prípravný zápas na sústredení v Rakúsku, kde si zmeral sily s nemeckou Fortunou Düsseldorf.
3:1 (3:1)
Holzhaider Stadion
Fortuna Düsseldorf vs MFK Ružomberok

Fortuna Düsseldorf: Gorka (46. Wolf) - Zimmermann (46. Oberdorf), Hoffmann (46. Klarer), Vukancic (46. Corsten), Böckle (30. Geerkens, 46. Gavory), Klaus (46. Narey), Sobottka (46. Fernandes, 75. Geerkens), Bunk (46. Piotrowski), Peterson (46. Appelkamp), Iyoha (46. Lobinger), Kownacki (46. Ginczek)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (46. Malý), Mojžiš, Madleňák (80. Selecký) – Luterán (86. Úradník), Kochan (64. Mrva) – Morong (46. Gerec), Domonkos (80. Dopater), Regáli (64. Tučný) – Bobček (46. Kelemen)

Góly: 6. Iyoha, 16. a 33. Kownacki - 20. Bobček

Úvod stretnutia vyšiel podstatne lepšie súperovi, keď sa v 6. minúte zoči-voči Krajčírikovi nemýlil Iyoha – 1:0 a po desiatich minútach Kownacki zvýšil náskok Düsseldorfu na 2:0. V 20. minúte Maslo preniesol hru na Fabiša, po ktorého peknom centri z pravej strany hlavou skóroval Bobček – 2:1. Po trinástich minútach však namieril Kownacki z hranice veľkého vápna presne k žrdi a svojím druhým gólom v stretnutí upravil skóre na 3:1. V 38. minúte strieľal v páde Domonkos, no jeho zakončenie zblokoval obranca. Po troch minútach na opačnej strane mal Kownacki šancu na hetrik, lenže nebezpečnú strelu vyrazil Krajčírik.

V 60. minúte boli Liptáci blízko ku kontaktnému gólu, keď bol Domonkosov center z priameho kopu prestrčený pred odkrytú časť brány, kde loptu hlavou tesne minul Madleňák. Po jedenástich minútach Appelkamp krížnou strelou namieril vedľa vzdialenejšej žrde. V 74. minúte Domonkosovu strelu vyrazil brankár ponad brvno na rohový kop. Na výsledku sa tak nič nezmenilo a Ruža prehrala s Fortunou Düsseldorf 1:3.

Posledný prípravný duel pred prvým predkolom Európskej konferenčnej ligy UEFA čaká Liptákov vo štvrtok 30. júna 2022 o 18:00, kedy na svojom štadióne privítajú poľský klub GKS Katovice.

Za sprostredkovanie a organizáciu sústredenia ďakujeme spoločnosti Upper Austria