8.7.2023

Príprava: Ružomberok prehral s Karvinou

V sobotu 8. júla 2023 odohral Ružomberok v Albrechticiach prípravný zápas s Karvinou.
1:0 (1:0)
Albrechtice
MFK Karviná vs MFK Ružomberok

MFK Karviná: Ciupa - Čurma, Svozil, Žídek, Mikuš - Boháč, Budínský - Memić, Bartl, Papalele - Ezeh

Druhý polčas: Neuman - Hošek, Traore, Krčík, Antovski - Žák, Moses - Franko, Málek, Rezek - Adeleke.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Selecký (80. Macejko), Malý, Mrva (70. Maslo), Kotula (60. Fabiš) – Múdry (60. Luterán) – Úradník (70. Marek), Domonkos, Chrien (70. Švehla), Tučný – Boďa (46. Gerec)

Gól: 9. Ezeh

Rozhodoval: Kotala

Diváci: 412

Dnešný súper v nedávno skončenej sezóne vyhral druhú najvyššiu českú súťaž a tak sa po ročnej prestávke vracia medzi elitu. Lepší vstup do stretnutia mala Karviná, keď ju už v 9. minúte poslal do vedenia Ezeh – 1:0. Aj v ďalšom priebehu mali viac šancí domáci hráči. Najväčšia príležitosť hostína vyrovnanie prišla krátko po zmene strán, kedy Gerec išiel sám na súperovho gólmana, trafil brvno a Domonkos z dorážky minul prázdnu bránu. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža si po troch výhrach pripísala prvú prehru v prebiehajúcej letnej príprave 0:1.

Mužstvo spod Čebraťa čaká najbližšie meranie síl v piatok 14. júla 2023 o 17:00, keď bude hrať s účastníkom najvyššej poľskej súťaže Cracoviou Krakov. Duel sa odohrá v tréningovom centre Cracovie v Raczne.