30.1.2021

Príprava: Ružomberok prehral s Pohroním + VIDEO

V sobotu 30. januára 2021 odohral Ružomberok v Žiari nad Hronom prípravný zápas s domácim Pohroním.
2:0 (0:0)
Žiar nad Hronom
Príprava
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Hrdlička - Petrák, Pavlík, Štrba, Britto - Bangala, Weir - Chvěja, Galuška, Badolo - Adler

Náhradníci: Jenčo, Jenat, Fadera, Mazan, Ellie, Župa, Ladji, Blahút, Dao

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, Luterán (75. Rakyta), Mrva, Regáli (72. Macejko), Kubík, Gerec (72. R. Kružliak), Čurma (44. Luka), Zsigmund (69. Filinský), Brenkus (58. Madleňák), Kojnok (72. Ďungel)

Góly: 77. a 82. Fadera

Hostia hneď v úvode vysunuli Gereca. Ten však tiesnený z uhla minul vzdialenejšiu žrď. V ôsmej minúte Liptáci preverili Hrdličku, ktorý vyrazil ich strelu na rohový kop. O osem minút neskôr domáca defenzíva zblokovala nebezpečnú strelu Mrvu na rohový kop. V 22. minúte sa na opačnej strane dostával do šance Galuška, ale jeho zakončenie zblokoval obranca. Po šiestich minútach Gerec na dvakrát z vnútra veľkého vápna svojimi strelami neprestrelil obrannú hradbu tiel pred domácou bránou a následná dorážka Brenkusa z hranice šestnástky bola zblokovaná tesne vedľa.

V 57. minúte Brenkusov strieľaný center z priameho kopu chytil Hrdlička. Krátko na to na opačnej strane Krajčírik zneškodnil Badolovu strelu. V 65. minúte získali Ružomberčania po faule na Zsigmunda priamy kop z výhodnej pozície a Mojžiš zatočil loptu tesne vedľa. O jedenásť minút neskôr si Fadera veľmi dobre počínal v ružomberskej šestnástke a strelou zblízka nedal Krajčírikovi šancu – 1:0. V 82. minúte sa opäť presadil ten istý hráč a zvýšil domáci náskok na 2:0. Takmer ihneď sa snažil o odpoveď Kubík, ktorý ťahal útok po pravom krídle, následne poslal center pred bránu, kde našiel Kružliaka, lenže jeho hlavičku zastavila žrď.

Ružomberok v predposlednom prípravnom zápase prehral s Pohroním 0:2. Generálku odohrá budúcu sobotu 6. februára 2021 o 13:00 s klubom FC Košice. Toto stretnutie sa napokon uskutoční na ružomberskom štadióne.