9.2.2018

Príprava: Ružomberok prehral s Viktoriou Žižkov

V piatok 9. februára 2018, odohral Ružomberok v Prahe prípravný zápas s Viktoriou Žižkov.
2:1 (0:1)
FK Viktoria Žižkov vs MFK Ružomberok

FK Viktoria Žižkov: Soukup - Pardubský (46. Hašek), Švejdík, Mareš (5. Toml), Trávníček (46. Čmelík) - Dressler, Čermák (46. Podrazký), Pavlata, Urbanec (46. Volek) - Musa (46. Frimmel), Kuchta

MFK Ružomberok: Urminský (46. Krajčírik) – Ondrek (46. Madleňák), Čurma, Menich, Kupec – Gešnábel, J. Kudlička (46. Brenkus), Takáč – Kunca, Čapek, Kmeť (46. Mário Almaský)

Góly: 68. Hašek, 72. Frimmel - 8. Čapek

Liptáci nastúpili do stretnutia s prevažne mladými hráčmi, ktorí sa vo ôsmej minúte ujali vedenia, keď skóroval David Čapek. Viktoria Žižkov však v rozmedzí 68. a 72. minúty využila dve štandardné situácie, keď najskôr vyrovnal Pavel Hašek a následne poslal domácich do vedenia Denis Frimmel. Na výsledku už nič nezmenila ani záverečná ružomberská snaha o vyrovnanie a tak Ruža podľahla svojmu súperovi 1:2.

Druhú časť výpravy tímu spod Čebraťa čaká v sobotu 10. februára 2018 o 15:00 súboj s domácim účastníkom najvyššej súťaže, s mužstvom Bohemians Praha 1905.