18.6.2017

Príprava: Ružomberok prehral s maďarským tímom Videoton FC

V nedeľu 18. júna 2017, odohral Ružomberok druhý prípravný zápas počas sústredenia, keď cestoval do rakúskeho Jennersdorfu, kde si zmeral sily s maďarským tímom Videoton FC.
3:0 (2:0)
Jennersdorf
Príprava
Videoton FC Székesfehérvár vs MFK Ružomberok


MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec (46. Menich) – Takáč (70. Kmeť), Ďubek (46. Shapoval), Kochan - Kunca, Lačný, Gerec (65. Sapara)

Góly: 17. a 56. Šćepović, 32. Lazović


Komentár

Tím, ktorý sa po zajtrajšom žrebe môže stať súperom Liptákov v prvom predkole Európskej ligy sa ujal vedenia v 17. minúte vďaka Šćepovićovi – 1:0. Ruža sa následne snažila o vyrovnanie, lenže po priamom kope Ďubeka sa futbalistom spod Čebraťa nepodarilo umiestniť nebezpečný center do siete a po chvíli to skúsil Kupec z väčšej vzdialenosti, ale súperov gólman zneškodnil jeho strelu smerujúcu pod brvno. Po polhodine hry zahrával Ďubek ďalší priamy kop. Na prihrávku zareagoval pri bližšej žrdi Ján Maslo, no rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. V 32. minúte Šćepović našiel Lazovića a ten zvýšil náskok maďarského celku na 2:0. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa Liptáci chceli vrátiť do zápasu, lenže Lačný po prihrávke Petra Masla namieril nad brvno a krátko na to Peter Maslo z hranice veľkého vápna prestrelil bránu. V závere polčasu Lačný hlavou neumiestnil Kupcov center medzi žrde.

Po zmene strán mal najväčšiu šancu Šćepović, lenže namieril tesne nad brvno. V 56. minúte sa už hráč Videotonu nemýlil, keď po rýchlo zahranej štandardnej situácii pridal svoj druhý gól v stretnutí – 3:0. V 75. minúte zahrával Sapara rohový kop, na center najlepšie vyskočil Ján Maslo, lenže hlavičkoval mimo brány. Po chvíli Kunca prihral Shapovalovi, no jeho pokus z ťažkého uhla sa nezmestil medzi žrde a v 79. minúte obrana maďarského tímu v poslednej chvíli zablokovala prenikajúceho Lačného. O šesť minút neskôr sa dostal do šance súper a Macík vyrazil Marićovu strelu. V závere stretnutia najskôr Ružomberčania hlavičkovali tesne nad po Saparovom priamom kope a na druhej strane Macík pekným zákrokom nepustil za svoj chrbát strelu smerujúcu do horného rohu.

Foto: vidi.hu

ZDIEĽAJ ČLÁNOK