26.1.2017

Príprava: Ružomberok prehral so Slaviou Praha

V poslednom prípravnom stretnutí počas sústredenia v Česku si Ružomberok zmeral sily s momentálne druhým tímom tamojšej najvyššej súťaže so Slaviou Praha.
6:1 (3:0)
Praha
Príprava
SK Slavia Praha vs MFK Ružomberok

SK Slavia Praha: (1. polčas): Pavlenka – Frydrych, Bílek, Lüftner, Flo – Mingazov, Ščuk, Alvir, Sýkora – Tecl, Škoda
(2. polčas): Kovář – Bořil, Bílek, Souček, Švento – Van Kessel, Hušbauer, Barák, Zmrhal – Mešanovič, Van Buren

MFK Ružomberok: Macík – Menich (75. Kubena), J. Maslo, Teixeira (46. P. Maslo) – D. Kružliak (70. Grohoľ), Nagy – E. Daniel (75. Čurma), Takáč (46. Kupec), Mareš (46. A. Lovás), Gal Andrezly (46. Ďubek) - Lačný

Góly: 3. a 11. Škoda (druhý z 11m), 29. Lüftner, 66. Van Kessel, 69. Van Buren, 79. Barák – 52. Lačný

Už v 3. minúte si nabehol na center do šestnástky Škoda a hlavičkou preloboval brankára – 1:0. O osem minút neskôr získali domáci futbalisti pokutový kop, ktorý taktiež premenil Škoda – 2:0. V 22. minúte mal šancu na zníženie Lačný, ale loptu pred bránou neusmernil do siete. O sedem minút neskôr zahrával domáci celok priamy kop a center Sýkoru poslal medzi tri žrde Lüftner – 3:0. Sýkora sa krátko na to mohol taktiež zapísať do streleckej listiny, no pri jeho strele predviedol dobrý zákrok Macík a ružomberský gólman vyšiel víťazne z ich vzájomného súboja aj v 44. minúte, kedy zneškodnil Sýkorovu strelu z bieleho bodu.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď v 52. minúte Daniel vybojoval loptu, potiahol akciu po pravom krídle a pred bránou našiel Lačného, ktorý bez problémov znížil na 3:1. Potom však o sebe znova dávala vedieť Slavia Praha. V 61. minúte ešte Macík vyrazil Bořilovu strelu, no po piatich minútach sa už z gólu tešil Van Kessel – 4:1. V 69. minúte využil závar v pokutovom území hostí Van Buren a z vnútra šestnástky nekompromisne napálil pod brvno – 5:1. O desať minút neskôr namieril spoza veľkého vápna presne k žrdi Barák a uzavrel stav stretnutia na konečných 6:1. Do konca stretnutia ešte pálil tesne vedľa domáci Hušbauer a na druhej strane brankár zneškodnil Lačného strelu.