25.7.2020

Príprava: Ružomberok prehral v Podbrezovej

V sobotu 25. júla 2020 odohral Ružomberok prvý z dvoch plánovaných prípravných stretnutí na štadióne účastníka druhej najvyššej súťaže FK Železiarne Podbrezová.
2:0 (1:0)
FK Železiarne Podbrezová
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Pajer, Kováčik, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Špyrka, Krčula, Galčík, Zachara

Náhradníci: Rehák – Paraj, Breznanik, Pavúk, Pribula, Arevalo, Holiš, Ďatko

MFK Ružomberok: Macík – Mojžiš, Maslo, Kmeť, Mrva, Takáč, Regáli, Gerec, Múdry, Brenkus, Kojnok

2. polčas: Krajčírik – Mojžiš, Mrva, Boďa, Miroslav Almaský, Kochan, Holub, R. Kružliak, Zsigmund, Dopater, Ďungel

Góly: 43. Roland Galčík, 76. Štefan Holiš

V 3. minúte Kmeť preveril pozornosť domáceho gólmana, ten však bez problémov chytil pokus z väčšej vzdialenosti. V ďalšom priebehu mala niekoľko príležitostí Podbrezová. S blížiacim sa koncom úvodného dejstva začínali čoraz viac hroziť Liptáci zblokovanými strelami, ako aj sériou rohových kopov. V 43. minúte sa však tešili z gólu domáci futbalisti, keď Galčík vošiel do veľkého vápna a peknou strelou otvoril skóre – 1:0.

Po zmene strán si väčšie šance vypracoval domáci tím a striedajúci brankár Krajčírik predviedol viaceré úspešné zákroky. V 75. minúte mal Kružliak možnosť na vyrovnanie, lenže jeho strelu vyrazil brankár a z následného protiútoku Holiš zvýšil náskok Podbrezovej na 2:0. Počas poslednej desaťminútovky ešte Liptáci pohrozili dvomi nebezpečnými strelami spoza veľkého vápna, ktoré však smerovali tesne vedľa a tak Ružomberok prehral v prípravnom zápase v Podbrezovej 0:2.

Pred začiatkom novej sezóny Fortuna ligy odohrá ružomberské A mužstvo ešte jedno prípravné stretnutie, keď sa v sobotu 1. augusta 2020 o 17:00 predstaví na pôde tímu maďarskej najvyššej súťaže Kisvárda FC.