19.1.2019

Príprava: Ružomberok remizoval s domácim Olomoucom

V sobotu 19. januára 2019 odohral Ružomberok prípravný zápas na súperovej pôde s účastníkom českej najvyššej súťaže Sigmou Olomouc.
1:1 (0:0)
Andrův stadion
SK Sigma Olomouc vs MFK Ružomberok

SK Sigma Olomouc: Prvý polčas: Reichl - Štěrba, Polom, Beneš, Sláma - Falta, Kalvach, Chytil, Texl, Lalkovič - Yunis
Druhý polčas: Reichl – Kotouč, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Falta, Houska, Lalkovič (70. Chytil), Látal – Nešpor, Yunis

MFK Ružomberok: Čtvrtečka (46. Krajčírik) – Twardzik, Maslo, D. Kružliak, Urdinov (46. Kunca) – Qose, Kochan (46. Brenkus), Takáč (46. Mustedanagić) – Tatarkov (60. Kostadinov), Gerec (46. Tandir), Gal Andrezly (67. Kmeť)

Góly: 51. Yunis – 59. Tandir

Diváci: 200

V základnej zostave nastúpil aj 24-ročný skúšaný ofenzívny ukrajinský futbalista Mykyta Tatarkov. Súper si vypracoval prvú vážnejšiu šancu v 5. minúte, kedy po rohovom kope prešla lopta na zadnú žrď, odkiaľ nabiehajúci Chytil tesne minul brvno. Po trinástich minútach opäť pohrozil domáci celok, ale tiesnený futbalista hlavičkoval nepresne. V 34. minúte poslal Takáč nebezpečnú prihrávku pred súperovu svätyňu, no tam Liptákov nepustil do zakončenia pohotový obranca. V závere úvodného dejstva Olomouc pohrozil po rohovom kope, keď obrana blokovala nebezpečnú strelu Beneša z hranice veľkého vápna.

V 51. minúte Yunis poslal domáci celok do vedenia 1:0. Po troch minútach mohol vyrovnať Mustedanagić, keď zatočil loptu z priameho kopu na brvno. Ruža sa dočkala vyrovnania v 59. minúte, kedy Gal Andrezlyho center Tandir hlavou usmernil medzi žrde – 1:1. Krátko na to Gal Andrezly vyzval na zakončenie Mustedanagića, no jeho pokus chytil Reichl. V 68. minúte Yunis hlavičkoval nad brvno. Po piatich minútach Brenkus vystrelil spoza veľkého vápna a strelu smerujúcu k žrdi chytil Reichl. Krátko na to bol český gólman úspešný aj pri Kmeťovom zakončení. V 77. minúte Krajčírik podržal svoje mužstvo, keď chytil hlavičku aktívneho Yunisa a krátko na to vyrazil spod brvna nebezpečný strieľaný center. V samom závere Kmeť našiel prihrávkou Qoseho a ten z hranice šestnástky tesne minul bránu. Stretnutie sa tak skončilo remízou 1:1.