28.6.2023

Príprava: Ružomberok zvíťazil v Košiciach

V stredu 28. júna 2023 odohral Ružomberok svoj druhý prípravný zápas v prebiehajúcej letnej príprave, keď si zmeral sily s domácimi Košicami.
2:3 (0:2)
Košická futbalová aréna
Príprava
FC Košice vs MFK Ružomberok

FC Košice: Valach – Veselý, Krivák, Magda, Golikov, Gallovič, Sovič, Petrák, Vasiľ, Liener, Slanina

Náhradníci: Kira – Turčák, Šindelář, Qose, Pačinda, Faško, Medved, Mizerák

MFK Ružomberok: Krajčírik – Malý, Maslo, Marek, Kotula – Múdry, Domonkos – Úradník, Rigo, Tučný – Boďa

Druhý polčas: Frühwald – Mrva, Luka, Selecký – Úradník (66. Halabrín), Švehla, Luterán, Šefčík – Chrien, Gerec, Jendroľ

Góly: 66. a 79. Pačinda (prvý z 11m) - 17. Boďa (z 11m), 45. Domonkos, 57. Chrien

Do duelu na pôde Košíc, ktoré v nedávno skončenej sezóne vyhrali 2. ligu a vybojovali si účasť medzi slovenskou elitou, mali Liptáci aktívny vstup. V 16. minúte Ruža získala pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod Boďa a bez problémov poslal hostí do vedenia – 0:1. Následne sa čoraz častejšie hlásili k slovu aj Košičania. V dvoch prípadoch minuli bránu a v 29. minúte Vasiľ prekonal Krajčírika, no jeho presný zásah neplatil pre ofsajd. O šesť minút prišli ďalšie domáce príležitosti, keď Petrák neusmernil loptu medzi žrde a už o chvíľu Golikov namieril tesne vedľa. Záver polčasu patril Ružomberčanom. V 40. minúte síce ešte brankár vyrazil nebezpečnú strelu hostí, no po piatich minútach skóroval Domonkos – 0:2.

Ako býva v prípravných stretnutiach zvykom, cez prestávku došlo na obidvoch stranách k veľkému množstvu striedaní. V 57. minúte prekonal domáceho gólmana Chrien – 0:3. O deväť minút vybojovalo mužstvo z východu Slovenska penaltu, ktorú premenil Pačinda – 1:3. Následne Gerec nevyužil nádejnú šancu na gólovú odpoveď.Záver duelu tak v 79. minúte zdramatizoval Pačinda, keď po Faškovom rohovom kope zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí – 2:3. V ďalšom priebehu sa domáci snažili o vyrovnanie a hostia o zvýšenie náskoku. Na výsledku sa už ale nič nezmenilo a Ružomberok vyhral nad Košicami 3:2.

Mužstvo spod Čebraťa čaká najbližší prípravný zápas v utorok 4. júla 2023 o 16:00, keď na ružomberskom štadióne privíta FK Pohronie.