7.2.2016

Príprava: Rýchly gól Lačného a remíza na úvod sústredenia

V nedeľu 7. februára 2016, odohrali Ružomberčania prvý prípravný zápas na sústredení v Turecku, keď si zmerali sily s účastníkom najvyššej rumunskej súťaže FC Botosani.
1:1 (0:1)
Belek
Príprava
FC Botosani vs MFK Ružomberok


FC Botosani: Plesca - Dimitrov, Ngadeu, Miron (75. Plamada), Popovici (75. Musat), Vasvari (75. Cucu), Bordeianu, Carralero (60. Ivanovici), Hadnagy (60. Cabrera), Martinus, Matulevicius

MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Šavol) – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád (68. Lupták) – Gerát (78. Kružliak), Nagy – Zošák (60. Ďubek), Faško (46. Gal Andrezly), Kučera (87. Ferenčík) – Lačný (60. A. Lovás)

Góly: 50. Martinus - 1. Lačný


Komentár

Lepší vstup do stretnutia mali naši hráči, keď už v devätnástej sekunde skóroval Miloš Lačný – 0:1. V ďalšom priebehu úvodného dejstva mal ružomberský útočník ešte jednu sľubnú šancu, ale skóre nezvýšil. Stav sa následne nemenil ani po príležitosti Michala Faška.

V 50. minúte vyrovnal Martinus na 1:1. Ružomberčania sa následne snažili prinavrátiť vedenie na svoju stranu, lenže šance Tomáša Ďubeka, Andreja Lovása a Petra Gal Andrezlyho zostali nevyužité. Dobrú príležitosť si vypracoval aj rumunský tím, ale pri nej si úspešne počínal Šavol. Prípravný zápas sa tak skončil remízou 1:1.  

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK