Príprava: Tesná prehra s Baníkom Ostrava

V sobotu 23. júna 2018, odohral Ružomberok prípravný zápas s Baníkom Ostrava.

FC Baník Ostrava: Budinský - Pazdera, Šindelář, Azackij, Fleišman - Bolf, Kaloč, Hrubý, De Azevedo - O. Šašinka, Macej
Striedali: Lapeš, Stronati, Pokorný, Mešaninov, Willweber, Jirásek, J. Šašinka

MFK Ružomberok: Macík – Kunca (60. Ondrek), J. Maslo, Čurma (80. Kmeť), Madleňák (60. Kupec) – Qose (60. Brenkus), Kostadinov (60. Jedinák), Takáč (60. Čapek) – Daniel (60. Gerec), R. Kružliak (46. Gešnábel), Gal Andrezly (46. Díl)

Gól: 75. Jirásek

Prvú šancu mal v úvode stretnutia Takáč, keď strelou spoza veľkého vápna tesne minul brvno. V 11. minúte Daniel potiahol útok po pravom krídle a prihral do útoku Rastislavovi Kružliakovi, ktorého krížna strela zapadla tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po šiestich minútach sa Kostadinov pokúsil využiť zaváhanie súperovej defenzívy, ale vybehnutý brankár napokon dokázal chytiť jeho lob. V 23. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Danielov center odvrátila domáca obrana pred Takáča a ten spoza šestnástky namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Následne sa na druhej strane dostal k strele aj súper, ale Hrubý minul bránu. V 35. minúte Daniel vyslal z uhla nebezpečnú strieľanú prihrávku, lenže Budinský si s ňou poradil. O sedem minút neskôr zahrávali domáci priamy kop. Na center si nabehol Jakub Šašinka a vystrelil nad brvno.

Počas druhého dejstva dostali príležitosť aj dvaja skúšaní ofenzívni hráči – 21-ročný Jan Díl z Jablonca a 20-ročný Viktor Jedinák z Podbrezovej. V 49. minúte to skúsil z hranice šestnástky Jakub Šašinka, lenže Macík bol na mieste. Krátko na to získal Baník priamy kop z hranice pokutového územia a Jirásek sa rozhodol pre priamu strelu k bližšej žrdi, ktorú Macík vyrazil na roh. Po ňom Pazdera tesne minul ružomberskú svätyňu. V 69. minúte zahrával Brenkus priamy kop. Rozhodol sa pre strelu na bránu a trafil bližšiu žrď. Po dvoch minútach prišiel domáci gólman o loptu a z uhla sa ho pohotovo snažil prekonať Díl, lenže lopta si nenašla cestu do siete. V 75. minúte sa dostal do šance Jirásek a nekompromisne namieril pod brvno – 1:0. Už po chvíli zahrávali Liptáci rohový kop a Jedinák mal šancu na vyrovnanie, no namieril nad horný roh. V 85. minúte získali domáci priamy kop a namierili tesne nad brvno. V závere sa domáci hráči snažili zveľadiť svoj náskok, čo sa im napokon nepodarilo a v samom závere nič na výsledku nezmenil ani ružomberský rohový kop.