26.1.2020

Príprava: Tesná prehra s Partizanom Belehrad

V nedeľu 26. januára 2020 odohral Ružomberok svoj prvý prípravný zápas na sústredení v Turecku. Sily si zmeral s momentálne druhým tímom srbskej najvyššej súťaže Partizanom Belehrad.
2:1 (2:0)
Belek
FK Partizan Belehrad vs MFK Ružomberok

FK Partizan Belehrad: Stojković - Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natko, Tošić, Soumah, Asano, Sadiq

Striedali: Popović - Brežančić, Vujačić, Šćekić, Smiljanić, F. Stevanović, L. Pavlović, Matić, Ivanović, Knežević

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok (66. V. Jedinák), Čurma (66. Holub), J. Maslo (66. Mário Mrva), Twardzik (72. Kmeť), Mojžiš – Kostadinov (72. J. Kudlička), Múdry (46. Zsigmund), Takáč (66. Miroslav Almaský) – Almási (72. R. Kružliak), Novotný (46. Gerec)

Góly: 19. Soumah, 25. Čurma vl. - 50. Gerec

Diváci: 50

Klub, ktorý sa môže pochváliť 27 ligovými titulmi poslal v 19. minúte do vedenia Seydouba Soumah, keď na konci rýchleho útoku gólovo zúročil prihrávku od Umara Sadiqa – 1:0. Po šiestich minútach vyslal Nemanja Miletić z pravej strany nebezpečný center pred bránu, ktorý si nešťastne upratal do siete Matej Čurma – 2:0.

V 50. minúte vrátil Liptákov do zápasu striedajúci Štefan Gerec, keď znížil súperov náskok na rozdiel jediného gólu. Na tomto výsledku sa už ale v ďalšom priebehu nič nezmenilo a tak si Ruža po dvoch výhrach pripísala v aktuálnej príprave prvú prehru 1:2.

Najbližší prípravný duel na sústredení v Turecku odohrá Ružomberok vo štvrtok 30. januára 2020 o 14:00 SEČ s účastníkom najvyššej rakúskej súťaže SC Rheindorf Altach.