3.7.2018

Príprava: Tesná prehra so Sigmou Olomouc

V utorok 3. júla 2018 odohral Ružomberok svoje tretie prípravné stretnutie počas sústredenia v Česku, keď si v Olomouci zmeral sily s domácim tímom SK Sigma Olomouc.
2:1 (2:0)
Andrův stadion
Príprava, 11:00
SK Sigma Olomouc vs MFK Ružomberok


SK Sigma Olomouc: Buchta – Surzyn, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Texl, Kalvach, Plšek, Falta – Yunis. Trenér Václav Jílek
Druhý polčas: Buchta – Sladký, Kotouč, Jemelka, Hýbl – Moulis, Kalvach, Houska, Hála – Manzia, Yunis (72. Plšek)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov (75. Madleňák) – Daniel (75. Čapek), Kochan (80. Brenkus), Qose, Gal Andrezly (75. Jedinák) – Takáč (46. Kostadinov), R. Kružliak (46. Gešnábel)

Góly: 43. Surzyn, 44. Texl – 70. Qose

Rozhodovali: Machálek – Caletka, Kulička


Komentár

V 17. minúte Takáč vystrelil na bránu, lenže Buchta zneškodnil jeho strelu. Liptákom nevyšiel záver úvodného dejstva, keď v 43. minúte skóroval Surzyn a už po minúte zvýšil domáci náskok na rozdiel dvoch gólov Texl. Krátko po zmene strán sa hostia dopustili faulu v šestnástke a nasledoval pokutový kop pre Sigmu. Loptu si na biely bod postavil Yunis, ktorý namieril k žrdi, ale Macík ju excelentne vyrazil. V 70. minúte strelil Qose kontaktný gól. Ružomberčania napriek záverečnej snahe o vyrovnanie podľahli svojmu súperovi 1:2.

Naše A mužstvo odohrá najbližší prípravný zápas v utorok 10. júla 2018 o 11:00 v športovom centre Kovona, kde si zmeria sily s domácou Karvinou.

Foto: Jan Pořízek

ZDIEĽAJ ČLÁNOK