14.7.2017

Príprava: V Bešeňovej tesná prehra s Karvinou

V piatok 14. júla 2017, odohral Ružomberok v Bešeňovej prípravný zápas s českým tímom MFK Karviná. V stretnutí dostali priestor prevažne hráči, ktorí nezasiahli do včerajšieho domáceho zápasu druhého predkola Európskej ligy s nórskym celkom SK Brann.
2:3 (1:1)
MFK Ružomberok vs MFK Karviná

MFK Ružomberok: Hajdúch (46. Krajčírik) – Čurma, Menich, Kunca (85. Totkovič), J. Kudlička, Almaský (46. Kmeť), Gerec (73. Zsigmund), Lačný, Kostadinov, Mrva (90. Hoti), Kojnok

MFK Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Šisler, Janečka - Štepanovský, Panák, Kalabiška - Wágner

Góly: 32. Kunca (z 11m), 85. Lačný - 5. Wágner, 50. Panák, 58. Kalabiška

Rozhodovali: Očenáš - Považan, Balog

Hostia sa dostali do vedenia už v 4. minúte, kedy otvoril skóre Wágner – 0:1. Postupom času boli čoraz aktívnejší smerom dopredu aj Liptáci a v 31. minúte našiel Gerec prihrávkou Lačného, ktorý bol faulovaný v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil strelou pod brvno Kunca – 1:1.

Aj úvod druhého dejstva patril Karvinej a v 50. minúte skóroval Panák – 1:2. Hostia boli naďalej aktívni a striedajúci brankár Krajčírik predviedol viaceré úspešné zákroky, pričom raz ho na bránkovej čiare zastúpil Menich. V 58. minúte sa už ale nemýlil Kalabiška a jeho lob skončil v sieti – 1:3. Český tím bol aj naďalej ofenzívne naladený, no ďalší gól už nepridal. V 85. minúte dobre zareagoval na prihrávku Lačný, keď z uhla upratal loptu do siete – 2:3. Mužstvo spod Čebraťa zahrávalo v samom závere rohový kop, no hostia si pri tejto štandardnej situácii postrážili víťazstvo.