12.1.2017

Príprava: V Liptovskom súboji sa tešil Tatran

Vo štvrtok 12. januára 2017, odohrali Ružomberčania prvý prípravný zápas v tomto roku, keď na umelom trávniku v areáli svojho štadióna privítali Liptovský Mikuláš. V stretnutí dostali priestor aj skúšaní futbalisti.
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok - UT
Príprava
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš


MFK Ružomberok: 1. polčas: Macík – Šandera, J. Maslo, Menich, Grohoľ, Faško – Daniel, Takáč, Gal Andrezly – Mareš, Lačný

2. polčas: Macík – P. Maslo, Menich, Kojnok, Čurma – Faško (59. Zsigmund), Kmeť, Nagy, Ďubek – A. Lovás, Gerec

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kreva, Očenáš, Kucharčík, Janec – Lišivka, Poremba – Papaj, Laco, Jasenovský – Daňovský

Náhradníci: Mikušiak – Šimún, Ferenčík, Matič, Staš, Andrič, Žákovič, Porubän, Kutlík

Gól: 81. Kutlík

Rozhodovali: Horváth - Rojček, Súkeníková

Diváci: 182


Komentár

V 9. minúte Papaj preveril Macíka, ktorý si dal pozor na jeho pokus. O desať minút neskôr zahrávali domáci rohový kop a po ňom minul bránu Mareš. Po chvíli strieľal zblízka Gal Andrezly, ale Šavol stihol vyraziť. Potom sa hlásili o slovo hostia. V 21. minúte Macík vyrazil strelu z uhla na roh a po polhodine hry mierili Papaj aj Laco spoza veľkého vápna tesne vedľa. V 36. minúte sa rysoval samostatný únik Lačného, ale Šavol prečítal situáciu a umným výbehom zmaril šancu ružomberského útočníka. Lačný mal ďalšiu šancu tri minúty pred koncom prvého polčasu, kedy sa mu podarilo v sklze zachytiť nebezpečnú prihrávku, ale v rýchlosti ju umiestnil mimo svätyne hostí.

Do druhého dejstva nastúpili Ružomberčania s výrazne pozmenenou zostavou. V 52. minúte si hosťujúci gólman poradil s Faškovou strelou, o štyri minúty neskôr zneškodnil Ďubekovu ranu a v 61. minúte sa zaskvel výborným zákrokom pri nádejnom streleckom pokuse domácich. Tím spod Čebraťa sa naďalej snažil otvoriť skóre a v 65. minúte namieril Andrej Lovás z uhla do bočnej siete. O desať minút neskôr zahrával Ďubek priamy kop. So strelou smerujúcou do dolného rohu si poradil brankár. Deväť minút pred koncom riadneho hracieho času udrel Liptovský Mikuláš, keď Kristián Kutlík dotlačil loptu do siete – 0:1. Ružomberok sa do konca stretnutia snažil o vyrovnanie, lenže Ďubekov strieľaný center neprekvapil súperovho gólmana, Nagy vystrelil spoza pokutového územia nad brvno a pri posledných dvoch rohoch si už hostia ubránili víťazstvo.  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK