4.2.2017

Príprava: V Olomouci so šancami, ale bez gólu

Ružomberčania po krátkom čase opäť zavítali do Česka, kde si zmerali sily s domácou Sigmou Olomouc.
0:0 (0:0)
Príprava
SK Sigma Olomouc vs MFK Ružomberok


SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Štěrba, Radaković, Hála – Manzia, Houska, Habusta (61. Jemelka), Buchvaldek, Falta – Yunis

MFK Ružomberok: Hajdúch – Kubena (65. P. Maslo), J. Maslo, D. Kružliak, Kupec, Ďubek (67. Faško), E. Daniel, Nagy (82. J. Kudlička), Gal Andrezly (54. Takáč), Mareš, Lačný (65. A. Lovás)

Rozhodovali: Adámková - Hanáková, Zaplatilová


Komentár

V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci futbalisti a oba tímy vyslali pred súperove brány viaceré nebezpečné centre, ktoré však nepriniesli bezprostredné ohrozenie. V 21. minúte zahrával Buchvaldek priamy kop a namieril tesne nad brvno. Na konci úvodného dejstva dostal Yunis pekný center na hlavu, lenže hlavičkoval vedľa. Liptáci pohrozili z následného protiútoku, kedy Danielovu šancu zmaril domáci gólman, ktorý bol úspešný aj pri Marešovej šanci zo 45. minúty.

Na začiatku druhého polčasu poslal Ďubek pekný center na Jána Masla, no pred ním ho stihol vyboxovať brankár. V 51. minúte hlavičkoval z uhla Hála a Hajdúch si dal pozor. V 57. minúte Takáč napriahol spoza veľkého vápna, ale Reichl bol na mieste. O minútu neskôr bol v plnej permanencii ružomberský gólman, keď Buchvaldek našiel prihrávkou Yunisa a ten vo veľkej šanci namieril len do Hajdúcha. V 68. minúte mohol otvoriť skóre Mareš, ale výbornú Takáčovu prihrávku usmernil len do žrde a o štyri minúty neskôr mieril Ján Maslo po Faškovom rohovom kope vedľa svätyne mužstva z Olomouca. Dvanásť minút pred koncom stretnutia poslali Ružomberčania nebezpečnú loptu do šestnástky, ale Lovásovi nabiehajúcemu pred prázdnu bránu chýbalo pár centimetrov. Bodku za stretnutím dala strela Housku tesne nad horný roh.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK