3.2.2024

Príprava: V generálke prehra s Górnikom Zabrze

V sobotu 3. februára 2024 odohral Ružomberok u našich severných susedov generálku na jarnú časť Niké ligy s účastníkom poľskej najvyššej súťaže Górnikom Zabrze.
4:0 (0:0)
Arena Zabrze
Príprava
Górnik Zabrze vs MFK Ružomberok


MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Gabriel, Malý (46. Boďa), Mojžiš (80. Maslo) – Tučný, Hladík (70. Gerec), Lavrinčík (70. Múdry), Zsigmund, Šefčík (80. Jackuliak) – Chrien (65. Domonkos)

Góly: 50. Kaprálik, 70. a 80. Krawczyk, 85. Kozuki


Komentár

Na základe rozhodnutia domáceho tímu sa hral zápas za zatvoreným bránami a tak naň nemali prístup diváci ani médiá. V oranžovom drese nastúpil v základnej zostave aj 25-ročný obranca Alexander Mojžiš, ktorý sa po jesennom zranení vrátil z maďarského Debrecínu.

Prvý polčas nepriniesol góly. Po zmene strán súper štyrikrát udrel, keď dvakrát skóroval Piotr Krawczyk a po jednom presnom zásahu pridali Adrián Kaprálik a Soichiro Kozuki. Najväčšiu šancu hostí mal za stavu 1:0 pre domácich Martin Boďa, ktorý mieril tesne nad brvno. Posledné prípravné stretnutie pred štartom ligy sa tak skončilo prehrou Ružomberka 0:4.

Mužstvo spod Čebraťa vstúpi do jarnej časti súťaže v sobotu 10. februára 2024 o 15:00 domácim zápasom devätnásteho kola Niké ligy so Spartakom Trnava.

Foto: Matej Šavol

ZDIEĽAJ ČLÁNOK