30.6.2022

Príprava: V generálke prehra s Katovicami

Vo štvrtok 30. júna 2022 odohral Ružomberok na svojom štadióne prípravný zápas s Katovicami.
0:2 (0:0)
MFK Ružomberok vs GKS GieKSa Katowice S.A.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák (89. Selecký) – Kochan, Luterán (79. Malý) – Gerec (65. Tučný), Domonkos, Regáli – Bobček (65. Kelemen)

GKS GieKSa Katowice S.A.: Kudła (76. Szczuka) - Wasielewski (60. Wojciechowski), Jaroszek (60. Janiszewski), Jędrych (86. Warmuz), Kołodziejski (72. Tanżyna), Rogala (60. Brzozowski, 86. Grzebieluch) - Błąd (46. Bród, 72. Kościelniak), Figiel (60. Stromecki), Repka (46. Urynowicz), Dudziński (46. Szwedzik) - Arak (46. Roginić)

Góly: 71. Rognić, 90. Szwedzik

Diváci: 320

Posledný prípravný zápas Liptákov pred štartom v prvom predkole Európskej konferenčnej ligy UEFA sa hral v horúcom počasí. Prvú príležitosť mali v 11. minúte hostia, keď ich zakončenie po rohovom kope odvrátil spred odkrytej časti brány Bobček. O osem minút neskôr Luterán zachytil rozohrávku hostí, no spoza veľkého vápna mieril nad brvno. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa do náznakov šancí dostával Bobček. V 35. minúte však spoza šestnástky nevystrelil veľmi razantne a tak nenarobil Kudlovi veľké problémy. Po minúte jeho krížnu strelu z vnútra pokutového územia zblokoval obranca na roh a v 37. minúte nabiehal pred bránu na presný center od Fabiša, lenže v poslednej chvíli pred ním hlavou odvrátil loptu Jedrych.

Do druhého dejstva nastúpili hostia vo výrazne pozmenenej zostave, zatiaľ čo mužstvo pod Čebraťa vstúpilo do tejto časti hry bez zmien. Aktívnejšie boli Katovice. V 48. minúte Krajčírik vyrazil strelu Szwedika na rohový kop. Po desiatich minútach sa na opačnej strane dostával do šance Luterán, no miesto strely z mierneho uhla volil ešte prihrávku na nabiehajúceho Bobčeka, ktorú zachytil vracajúci sa obranca. V 71. minúte udreli hostia, keď Bródova prihrávka z pravej strany prešla až pred nabiehajúceho Rognića a ten ju dokopol do brány – 0:1. Po štyroch minútach Mojžiš nebezpečne zblokoval Brzozowského zakončenie na vlastnú bránu a Krajčírik pohotovo vytlačil loptu tesne vedľa. V závere boli hostia aktívnejší a hra sa odvíjala prevažne na domácej polovici ihriska. Bodku za stretnutím dal v samom závere gólom Szwedzik a Ružomberok prehral s Katovicami 0:2.