14.7.2018

Príprava: V generálke remíza s Třincom + FOTO

V generálke pred novým ročníkom Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku český tím FK Fotbal Třinec.
1:1 (1:1)
MFK Ružomberok
Príprava, 18:00
MFK Ružomberok vs FK Fotbal Třinec


MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose – Daniel, Takáč, Kostadinov (79. R. Kružliak), Gal Andrezly – Gerec (64. Tandir)

FK Fotbal Třinec: Paleček – Mravec, Reintam, Bedecs, Ilko, Šumbera, Samiec, Janoščin, Omasta, Dedič, Jánošík
Náhradníci: Adamuška – Hejný, Buchvaldek, Velner, Čelůstka

Góly: 41. Daniel - 11. Dedič

Rozhodovali: Horváth - Súkeníková, Rojček

Diváci: 654


Komentár

Prvú šancu mal v 9. minúte Kostadinov, keď išiel na bránu a zakončil tesne vedľa bližšej žrde. Krátko po tomto momente nasledoval útok hostí s niekoľkými centrami do šestnástky. Na jeden z nich vyskočil Dedič a hlavou otvoril skóre - 0:1. Už v 20. minúte mohol vyrovnať Daniel, lenže z vnútra veľkého vápna vypálil nad brvno. O osem minút neskôr na druhej strane Omasta potiahol útok po pravom krídle a zakončil ho nebezpečnou strelou, ktorú Macík vyrazil na roh. Štyri minúty pred koncom úvodného dejstva videli prítomní diváci pekný futbalový moment, keď to skúsil z ťažkého uhla Daniel a usmernil loptu presne k vzdialenejšej žrdi - 1:1.

V úvode druhého dejstva získal Třinec priamy kop z nebezpečnej pozície. Hostia sa rozhodli pre priamu strelu a Macík ju vyrazil. Minútu po hodine hry našiel Daniel pred bránou Gereca a ten usmernil loptu tesne vedľa. Po dvoch minútach na opačnej strane Samiec hlavičkoval v šanci mimo troch žrdí. V 66. minúte to vyskúšal z priameho kopu Bedecs a ružomberský gólman vytesnil strelu smerujúcu pod brvno na rohový kop. Po troch minútach Šumbera namieril spoza pokutového územia nad brvno. V 71. minúte mohol po centri Urdinova skórovať Kostadinov, ale z vnútra veľkého vápna hlavičkoval nad bránu. Deväť minút pred koncom riadnej hracej doby rozohral Daniel rohový kop na krátko na Gal Andrezlyho, ktorý si ešte vymenil loptu s Danielom a odcentroval cez celú päťku. Pri vzdialenejšej žrdi však Ján Maslo hlavou neusmernil loptu do siete. Keďže žiadna zo šancí v druhom dejstve nebola premenená, generálka sa skončila remízou 1:1.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK