Príprava: V generálke víťazstvo nad Karvinou + FOTO

V sobotu 17. júla 2021 odohral Ružomberok domáci prípravný zápas s Karvinou.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Luka, Madleňák (60. Kubík), Zsigmund (90.+1 Mrva), Brenkus (65. Takáč), Kochan (79. Múdry), Gerec, Tancík (58. Tancík), Regáli (86. Luterán)

MFK Karviná: Neuman - Křapka, Eduardo (46. Buchta), Dramé (81. Svoboda), Bartošák - Jean Mangabeira (46. Stropek), Nešický - Sinyavskiy, Qose (54. Zych), Jurásek (46. Mikuš) - Papadopulos (83. Tavares)

Góly: 21. Kochan (z 11m), 28. Tancík - 78. Papadopulos

Žlté karty: 48. Zsigmund, 54. Kochan - 16. Eduardo, 90. Bartošák

Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Polaček

Prvú príležitosť na skórovanie mali hostia, lenže niekdajší ružomberský futbalista Qose vystrelil nad brvno. Po troch minútach získali Liptáci priamy kop a Brenkusovu strelu z tejto štandardnej situácie vyrazil Neuman. V 18. minúte zahrával Brenkus rohový kop, našiel Madleňáka a ten rozvlnil sieť na bráne hostí len z vonkajšej strany. V 21. minúte sa už Ružomberčania dočkali. Madleňák bol faulovaný v šestnástke a loptu si postavil na biely bod Kochan. Brankár síce vystihol správnu stranu, lenže prudká strela vošla popri žrdi do brány – 1:0. Po šiestich minútach sa Brenkus preštrikoval do zakončenia, lenže jeho krížnu strelu zastavila vzdialenejšia žrď. V 28. minúte išiel Tancík sám na bránu. 21-ročný stredopoliar naposledy pôsobiaci v Nitre, ktorý je v Ružomberku na skúške, pred Neumanom nespanikáril a zvýšil na 2:0. Po troch minútach sa Karviná snažila o kontaktný gól. Po rohovom kope na chvíľu zavrela svojho súpera v šestnástke a Eduardo namieril tesne nad. V 32. minúte Neuman vyrazil Regáliho strelu z mierneho uhla.

V 69. minúte sa ocitol Regáli vo veľkej šanci, lenže brankár nohou vyrazil jeho strelu pred seba. O deväť minút neskôr po rohovom kope Papadopulos znížil stav na 2:1. Jednogólový náskok si už Ružomberčania postrážili a ukončili prípravu na novú sezónu štyrmi víťazstvami a jednou prehrou. Nový ročník odštartujú v sobotu 24. júla 2021 o 18:00 domácim zápasom so Senicou.