22.7.2023

Príprava: Víťazná generálka na Niké ligu

V sobotu 22. júla 2023 odohral Ružomberok v poľskom Lubline posledný zápas letnej prípravy s ukrajinským klubom FC Zorya Luhansk.
1:2 (0:1)
Lublin
FC Zorya Luhansk vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Krajčírik – Selecký, Malý, Maslo (46. Mrva), Kotula – Múdry (67. Lavrinčík), Domonkos – Tučný (77. Úradník), Luterán, Gerec (77. Jackuliak) – Boďa (46. Chobot)

Góly: 62. Alefirenko - 32. Maslo, 85. Jackuliak

Ružu poslal v 32. minúte do vedenia po rohovom kope Ján Maslo. Sedemnásť minút po zmene strán Alefirenko hlavou vyrovnal na 1:1. Rozhodujúci moment prišiel v 85. minúte, kedy striedajúci Jackuliak využil zaváhanie domácej defenzívy a prvým gólom v ružomberskom drese rozhodol o výhre hostí 2:1.

Víťazstvo nad tretím tímom minulého ročníka najvyššej ukrajinskej súťaže, ktorý sa čoskoro predstaví v play-off Európskej ligy UEFA, je výborným záverom letnej prípravy. Ružomberok si v nej celkovo pripísal štyri výhry a dve prehry. Do nového ročníka Niké ligy vstúpi v nedeľu 30. júla 2023 o 18:00, keď si pod Dubňom zmeria sily s domácou Žilinou.