21.1.2022

Príprava: Víťazná rozlúčka s domácim prostredím

V piatok 21. januára 2022 odohral Ružomberok posledný domáci prípravný zápas pred odchodom na sústredenie do Turecka, keď na umelom trávniku v areáli svojho štadióna privítal účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže TS Podbeskidzie Bielsko-Biala.
2:1 (1:1)
MFK Ružomberok - UT
Príprava
MFK Ružomberok vs TS Podbeskidzie SA


MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Luka (72. Rakyta), Ďungel (46. Selecký) – Lichý (46. Múdry), Kochan (46. Domonkos) – Luterán, Šefčík (46. Rymarenko), Gerec (46. Regáli) – Boďa (46. Bobček)

TS Podbeskidzie SA: Polaček (46. Igonen) - Gutowski (46. skúšaný hráč), Wypych (70. J. Bieroński), Kowalski-Haberek, Lipp, Gach (65. Gutowski), Frelek (70. Liszka), J. Bieroński (46. Laskowski), Merebaashvili (46. Misztal), Goku (46. Wełniak), Biliński (60. B.Bieroński)

Góly: 39. Boďa, 59. Luterán - 1. Bilinski

Rozhodovali: Gemzický - Jekel, Poláček


Komentár

Vstup do stretnutia vyšiel podstatne lepšie hosťom, ktorých už v úvodnej minúte poslal do vedenia Bilinski – 0:1. Liptáci sa pokúšali o vyrovnanie, lenže Luterán spoza šestnástky minul bránu, Lichý zblízka usmernil nebezpečnú loptu tesne vedľa a Boďovu hlavičku vyrazil Polaček na žrď. V 27. minúte pohrozili hostia, keď strelu Freleka v poslednej chvíli odvrátil Fabiš. Po desiatich minútach Bilinski v dobrej pozícii neusmernil loptu do odkrytej časti brány. V 39. minúte Boďa pohotovo vyrovnal po prihrávke od Šefčíka – 1:1. Vzápätí na opačnej strane Krajčírik vyrazil nepríjemnú strelu súpera. Záver mohol priniesť kompletný obrat skóre, no Šefčík vystrelil tesne nad a zblokovanú strelu Kochana zastavilo brvno.

Pred druhým polčasom došlo v ružomberskom tíme k šesťnásobnému striedaniu. Prvý vážnejší rozruch po zmene strán prišiel v 52. minúte, keď najskôr pohrozilo strelou Podbeskidzie a následne hráč hostí riskantne odvracal loptu tesne vedľa vlastnej brány. Po štyroch minútach Rymarenko našiel veľmi peknou prihrávkou Regáliho, no jeho strelu smerujúcu na stred brány vyrazil súperov gólman. V 59. minúte sa už Ružomberčania tešili z gólu, keď si našla cestu do siete spoza hradby tiel Luteránova strela – 2:1. Domáci celok chcel následne zveľadiť svoj náskok, ale strely Rymarenka a Regáliho zneškodnil brankár a Domonkosove zakončenie zblokoval obranca vedľa brány. Skóre sa už nezmenilo a Ružomberok si v štvrtom prípravnom stretnutí pripísal štvrté víťazstvo, keď zdolal poľský tím TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1.

Najbližší prípravný duel odohrá mužstvo spod Čebraťa na sústredení v Turecku v stredu 26. januára 2022 s tímom srbskej najvyššej súťaže FK Radnícki Nis.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK