1.2.2018

Príprava: Víťazná rozlúčka so sústredením v Chorvátsku

Vo štvrtok 1. februára 2018, odohral Ružomberok svoj posledný prípravný zápas na sústredení v chorvátskom Umagu. Aj do tretice bol súperom nášho mužstva tím hrajúci slovinskú najvyššiu súťaž, tentokrát NK Triglav Kranj.
1:2 (1:2)
Umag
NK Triglav Kranj vs MFK Ružomberok

NK Triglav Kranj: základná zostava: Džafič - Križaj, Zec David, Gvardjančič, Šmit - Robnik - Bukara, Tijanič - Majcen, Poplatnik, Krcić

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (75. Ondrek), J. Maslo, Menich (75. Madleňák) – Qose (46. Takáč), Kostadinov (65. Kupec) – Daniel (65. Čurma), Gerec (75. Kmeť), Gal Andrezly (65. Brenkus) – Gešnábel (46. Čapek), Haskić (75. J. Kudlička)

Góly: 4. Poplatnik - 6. Haskić, 20. Gešnábel

Lepší vstup do stretnutia mal súper, ktorý otvoril skóre v 4. minúte zásluhou Mateja Poplatnika. Už po dvoch minútach však prišla gólová odpoveď Nermina Haskića a v 20. minúte poslal Ružu do vedenia Róbert Gešnábel. Keďže v ďalšom priebehu zápasu sa na výsledku nič nezmenilo, Liptáci zvíťazili 2:1 a sústredenie na Balkáne ukončili s dvomi víťazstvami a jednou prehrou.

Naše A mužstvo ešte čaká pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy stretnutie s účastníkom českej najvyššej súťaže Bohemians Praha 1905, ktoré sa odohrá v sobotu 10. februára 2018 o 15:00 na súperovej pôde.