27.1.2019

Príprava: Výborný obrat skóre v druhom polčase + VIDEO

MFK Ružomberok odohral v nedeľu 27. januára 2019 prvý z troch plánovaných stretnutí na sústredení v Turecku s tímom najvyššej ukrajinskej súťaže FC Karpaty Ľvov.
1:2 (1:0)
FC Karpaty Ľvov vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Macík – Jonec (46. Čurma), Maslo, D. Kružliak, Twardzik – Kochan (69. Brenkus), Qose – Kostadinov (69. Kmeť), Mustedanagić (69. Gerec), Gal Andrezly (80. V. Jedinák) – Tandir (69. T. Bobček)

Góly: Di Franco - 49. Mustedanagić, 77. Brenkus

V prvom polčase sa dostal do vedenia ukrajinský klub. Štyri minúty po zmene strán vyrovnal Zinedin Mustedanagić na 1:1. V 77. minúte dokonal obrat skóre striedajúci Adam Brenkus a Liptáci vyhrali 2:1.

Ružomberok odohrá na sústredení v Turecku ešte dva prípravné zápasy. V stredu 30. januára si zmeria sily s bulharským tímom PFC Septemvri Sofia. Následne v sobotu 2. februára mal podľa pôvodného plánu hrať s Cracoviou Krakov. V tomto stretnutí došlo k zmene súpera a Ruža sa napokon rozlúči so sústredením súbojom s bieloruským klubom FC Dinamo Minsk.