22.6.2019

Príprava: Zúčastnili sme sa osláv vo Veľkom Šariši

V sobotu 22. júna 2019 sa naše mužstvo zúčastnilo osláv storočnice športu vo Veľkom Šariši. Pri tejto príležitosti ružomberskí futbalisti odohrali zápas s domácim tímom FC Pivovar Šariš Veľký Šariš.
0:8 (0:5)
Veľký Šariš
FC Pivovar Šariš Veľký Šariš vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok, Filinský, Jonec, Mojžiš, Takáč, Zsigmund, Hašek, Kostadinov, Novotný, Legnani
Druhý polčas: J. Červeň – V. Jedinák, Ondrek, Mário Mrva, Madleňák, J. Kudlička, Brenkus, Ďungel, R. Kružliak, M. Bobček, Regáli

Góly: 6. Legnani, 8. a 12. Novotný, 16. Mojžiš, 40. Kostadinov, 46. R. Kružliak, 73. a 83. M. Bobček

Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Arthur Angelo Legnani – 0:1. V rozmedzí 8. a 12. minúty sa dvakrát presadil Ondřej Novotný a už po štyroch minútach skóroval Alex Mojžiš – 0:4. Päť minút pred koncom úvodného dejstva sa zapísal do streleckej listiny Tihomir Kostadinov – 0:5.

Liptáci pred druhým dejstvom kompletne prestriedali a takmer ihneď po zmene strán dal gól Rastislav Kružliak – 0:6. Posledné slovo mal Marek Bobček, keď v 73. a 83. minúte strelil dva góly a uzavrel skóre na konečných 8:0 z pohľadu ružomberského výberu.

Naše A mužstvo v pondelok cestuje na sústredenie do Poľska, kde odohrá v stredu o 17:00 stretnutie s Jagielloniou Bialystok a v piatok o 15:30 s klubom Slask Vroclav.