19.11.2021

Ruža doma opäť kvitla + FOTO, VIDEO

V piatok 19. novembra 2021 odohral Ružomberok domáci zápas pätnásteho kola Fortuna ligy s Trenčínom.
3:0 (2:0)
15. kolo, 17:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan – Rymarenko (65. Šefčík), Takáč, Regáli (86. Ďungel) – Boďa (75. Bobček)

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Lavrinčík – Kmeť (69. Gaži), Kadák (46. Jendrišek), Hollý (62. Zubairu), Azango (82. Ghali) – Letenay (62. Ikoba)

Góly: 5. Regáli, 45.+3 Kochan (z 11m), 68. Šefčík

Žlté karty: 86. Šefčík – 21. Yem, 45.+2 Pires, 66. Pirinen, 79. Lavrinčík

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Ferenc

Diváci: 482

Liptáci sa ujali vedenia už v 5. minúte, kedy Boďa prihral Regálimu, ktorý svoj ofenzívny slalom zakončil gólom – 1:0. Po dvadsiatich piatich minútach Letenay z prvej vystrelil nad brvno. Ten istý hráč sa ocitol v šanci aj v 35. minúte, kedy usmernil Kmeťovu prihrávku tesne vedľa. Po dvoch minútach to skúsil Rymarenko spoza veľkého vápna, lenže mieril nad bránu hostí. V samom závere úvodného dejstva bol faulovaný prenikajúci Rymarenko. Pokutový kop následne odobril systém VAR, loptu si postavil na biely bod Kochan a hoci Kukučka vystihol smer strely, tvrdá rana rozvlnila sieť – 2:0.

Po zmene strán sa hostia snažili vrátiť do zápasu. Ich aktivita však neprinášala výraznejšiu gólovú príležitosť. V 50. minúte predviedol pekné sólo Azango, lenže minul bránu. Po dvoch minútach Kmeť z hranice veľkého vápna minul vzdialenejšiu žrď. V 68. minúte Takáč vysunul striedajúceho Šefčíka a ten svoj únik pretavil do prvého ligového gólu v ružomberskom drese – 3:0. Po trinástich minútach Azango našiel centrom z ľavej strany pred bránou Ikobu, ale jeho hlavička bola zblokovaná tesne nad brvno. V 85. minúte Bobček poslal loptu cez vybehnutého Kukučku na Regáliho, lenže domáci útočník vo veľkej šanci vystrelil tesne vedľa opustenej brány. Po dvoch minútach nebezpečne vystrelil Lavrinčík, no Takáč zblokoval jeho strelu tesne vedľa.

Ružomberok vyhral 3:0, zvýšil svoj zisk na 27 bodov a naďalej mu bude patriť priebežná tretia pozícia. Našim fanúšikom opäť ďakujeme za podporu z hľadiska!

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Ako to tu zhodnotil kolega, do zápasu sme vstúpili s jasným zámerom, že chceme hrať nátlakovú hru. Chceli sme hrať intenzívne, čo sa týka pressingových situácií. Vedeli sme, že súper s tým bude mať problém, lebo naopak Trenčín je takisto pressingové mužstvo a musím povedať, že prvý polčas sme takticky veľmi dobre zvládli, keď sme strelili gól po krásnej individuálnej akcii. Následne sme chceli zatvárať stredovú zónu, kde sme hrali veľmi aktívne. Z toho pramenili tie veci, že súper strácal lopty v priestoroch pri čiarach alebo nejakým nákopom, kde musím pochváliť našich stredných obrancov, že zakryli loptu telom a nechali ju ísť do autu. V závere sme si počkali na situáciu, kde sme mali veľmi dobrý zisk lopty a pramenila z toho penalta. V druhom polčase sme si chceli počkať na súpera, že príde nejaký rýchly útok, čo sa potvrdilo. Som rád, že Šefčík sa po tom zranení gólovo presadil proti brankárovi. Myslím si, že dnes sme zaslúžene vyhrali. Musím ale povedať, že v prvom polčase mal aj Trenčín situácie. Hlavne náš bývalý hráč Kmeť bol aktívny z pravej strany, kde dával dosť nebezpečné centre, ale jasná vec nemali adresáta alebo sa im nedalo zakončovať. Výsledok je 3:0, ale Trenčín v niektorých fázach určite nehral vôbec zle.“

Peter Hlinka (tréner Trenčína): „Myslím si, že hodnotenie zápasu je veľmi jednoduché. Súper dal dnes tri góly a zaslúžene vyhral. My sme sa po piatich minútach, kde sme inkasovali gól, dostali do hry, mali sme držanie lopty. Boli sme v situácii, keď sme začali trošku tlačiť, ale súper veľmi dobre odolával kvalitnou defenzívou a súbojovosťou. Náš vlažný výkon z prvého polčasu sme zakončili z môjho pohľadu veľmi nerozumnou akciou, keď sa v poslednej minúte polčasu snažíme hrať cez stred poľa, inkasujeme z toho pokutový kop a následne gól. V druhom polčase sme sa pokúsili niečo zmeniť aj vstupom Erika Jendriška, ale nevyšlo to. Súper nás vykontroval. My sme opäť mali držanie lopty. Bol tam platonický tlak, ale dnes sme neboli absolútne nebezpeční v súperovej šestnástke. Videl som teraz štatistiku. Mali sme dvanásť pokusov, no z toho nešla ani jedna strela na bránu. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu.“