19.8.2018

Ruža doma podľahla Slovanu + FOTO, VIDEO

V nedeľu 19. augusta 2018 odohral Ružomberok domáci zápas 5. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
0:2 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
5. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose (46. Jonec), Takáč – Daniel, Kostadinov, Gal Andrezly – Tandir (80. Gerec)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – De Kamps – Čavrič, Dražič (90. Cmiljanič), Holman (63. Savičevič), Moha (84. Hološko) – Šporar

Góly: 76. Apau, 79. Šporar

Žlté karty: 28. Kostadinov, 40. Urdinov – 14. Čavrić

Črevené karty: 33. Kostadinov (po 2. ŽK) – 40. Čavrić (po 2. ŽK)

Rozhodovali: Marhefka – Žákech, Jenčura

Diváci: 2486

Fanklub Concordia 1906 hnal od úvodu domácich hráčov vpred a tí sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. V 16. minúte našiel Daniel centrom z priameho kopu Kostadinova a jeho hlavičku chytil Greif. Liptáci si ďalšiu nádejnú situáciu na skórovanie vypracovali už po minúte, keď sa Urdinov preštrikoval k strele, lenže hosťom sa podarilo loptu vykopnúť z brány. V 19. minúte zahrával Takáč rohový kop, na jeho center na vzdialenejšej žrdi vyskočil Qose a hlavičkoval nad brvno. V 33. minúte videl druhú žltú a následne aj červenú kartu Kostadinov. Slovan v početnej prevahe zavelil do útoku a po dvoch minútach musel Macík vyrážať nebezpečný Holmanov projektil. V 38. minúte získal tím z hlavného mesta rohový kop a Macík chytil Bajrićovu hlavičku. Ružomberský gólman si krátko na to poradil aj s pokusom Mohu. V 40. minúte sa sily na trávniku opäť vyrovnali, keď aj Čavrić videl po druhej žltej, kartu červenej farby. Po dvoch minútach vystrelil na bránu Gal Andrezly, ale Greif vyrazil jeho pokus. V samom závere úvodného dejstva Macík zneškodnil prudkú strelu Holmana.

V 50. minúte to skúsil spoza veľkého vápna Takáč, lenže jeho strela si nenašla cestu medzi žrde. Po trinástich minútach išiel na bránu Gal Andrezly, lenže v dobrej pozícii namieril len do brankára a následnú snahu Liptákov o dorážku pohotovo zmarila obrana hostí. V 69. minúte Savičević nebezpečne vystrelil na bránu a Macík loptu v poslednej chvíli vyrazil na brvno. O sedem minút neskôr Savičević poslal výbornú prihrávku pred ružomberskú svätyňu a Apau už bez problémov prekonal brankára – 0:1. V 79. minúte sa hostia tešili druhýkrát, keď Macík vyrazil Mohovu strelu z priameho kopu pred Šporara, ktorý upratal loptu do siete – 0:2. V závere mal kontaktný gól na hlave Gerec, lenže jeho hlavička v dobrej pozícii nesmerovala medzi tri žrde. Na výsledku sa už nič nezmenilo a tak Liptáci prvýkrát v sezóne schádzali z trávnika bez bodového zisku. Za celozápasové povzbudzovanie si zaslúži pochvalu fanklub Concordia 1906.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Vstup do zápasu sme mali trošku lepší ako súper, ale potom sme dostali zbytočnú červenú kartu, ktorá zápas veľmi ovplyvnila, pretože pokiaľ chceme hrať vyrovnané stretnutie s takým tímom, ako je Slovan, musíme hrať v desiatich ľuďoch. Nesmieme sa nechať takto hlúpo vylúčiť a všetci hráči musia podať nadpriemerný výkon, čo sa dnes neukázalo. Možno sme pôsobili sympatickým dojmom, že sme behali, snažili sme sa napádať. Myslím, že súper je veľmi kvalitný a my sa im s naším kádrom nemôžeme úplne rovnať. Musia nám všetci hráči zahrať výborne a to sa dnes neukázalo, takže súperovi blahoprajem. Myslím, že vyhral zaslúžene a my sa musíme pripraviť na ďalší víkend, kedy ideme do Trnavy. To bude taktiež zložité. Červená karta, zranený Qose, takže pre nás to je veľmi zložitá situácia. Nemáme taký široký káder, aby sme ich dokázali nahradiť.“

Martin Ševela (tréner Slovana Bratislava): „Pre nás bolo hlavne dôležité, aby sme zachytili úvod stretnutia, pretože vo štvrtok sme hrali vo Viedni ťažký zápas, ktorý nám nevyšiel. Aj to naladenie sa do ligového zápasu bolo dôležité. Musím ale povedať, že súper mal viac z hry, čo sa týka začiatku stretnutia. Boli tam nejaké náznaky šancí, ktoré mal. My sme sa mu postupne vyrovnali, tiež sme mali šancu. Potom sa to rozkúskovalo červenými kartami. Hralo sa deväť na deväť v poli, bolo viac priestoru hlavne pre stredových hráčov. Môžem povedať, že pred druhým polčasom tam bol aj zvýšený hlas, pretože potrebujeme dať ešte väčšie srdce do tímového výkonu. Pokiaľ chceme víťaziť, musí ísť z hráčov väčšia energia. V druhom polčase už tým, že to bolo otvorené, sme boli my tí efektívnejší. Súper mal takisto šance, ktoré zostali nevyužité aj keď už toho nebolo toľko ako v prvom polčase. My sme sem išli po víťazstvo, ktoré samozrejme teší, takže v tomto smere môžeme odchádzať spokojní. Neinkasovali sme gól a teraz ten týždenný mikrocyklus budeme mať taký klasický, kde zregenerujeme, potrénujeme a pripravíme sa zase na víkend.“