13.4.2019

Ruža doma vybojovala tri body + FOTO, VIDEO

V sobotu 13. apríla 2019 odohral Ružomberok domáci zápas štvrtého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami.
1:0 (0:0)
MFK Ružomberok
Nadstavba, 15:30
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kmeť (61. Kostadinov), Mustedanagić (90+2. R. Kružliak), Gal Andrezly – Gerec (80. V. Jedinák)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – M. Kolesár, Carrillo, Grič – Špiriak, P. Kolesár (58. Danko), Casado, Kountouriotis (75. Turik), Petro – Tounkara, Zakharkiv (67. Sulley)

Gól: 76. Gerec

Žlté karty: 78. Danko, 90+2. Carrillo (MIC)

Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Čajka

Diváci: 863

Hostia si vypracovali prvú šancu už v 3. minúte, kedy Peter Kolesár v sľubnej pozícii tesne minul ružomberskú svätyňu. O sedem minút neskôr na druhej strane Qose namieril spoza šestnástky vedľa brány. V 14. minúte Gal Andrezly ponúkol výbornú prihrávku Qosemu, ktorý však miesto zakončenia ešte prihrával na Kmeťa, ten našiel Gereca, no ružomberský útočník nezakončil podľa svojich predstáv. O osem minút Čtvrtečka aj za pomoci obrany zneškodnil Zakahrkivovu strelu. V 33. minúte Mustedanagić parádne vypálil spoza veľkého vápna. Jeho zakončenie rozozvučalo brvno. Po štyroch minútach na druhej strane Čtvrtečka chytil Cassadovu strelu. Aktívny Cassado v 39. minúte poslal pekný padáčik na Tounkaru, ktorý neusmernil loptu medzi žrde. V závere prvého polčasu Gal Andrezly poslal loptu na vzdialenejšiu žrď, odtiaľ ju Gerec naservíroval pred bránu na Mustedanagića, lenže mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny zblízka prestrelil.

Krátko po zmene strán mohol Takáč poslať Ružu do vedenia, ale Kira vyrazil jeho strelu z vnútra šestnástky. Liptáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no dobre organizovaná defenzíva súpera bola proti a navyše v 67. minúte Kountouriotis spoza pokutového územia len tesne minul bránu. O sedem minút neskôr Gal Andrezly predviedol pekný individuálny prienik zakončený strelou, no tú vyrazil brankár Michaloviec na rohový kop. V 76. minúte sa už Ružomberčania dočkali gólu, keď Mustedanagić prihral na pravé krídlo Kostadinovovi, ten vrátil loptu pred bránu a Gerec ju usmernil k žrdi – 1:0. Domáce mužstvo mohlo následne svoj náskok ešte zveľadiť, lenže striedajúci Jedinák tvrdo vypálil nad brvno a Mustedanagićovu strelu smerujúcu do siete odhlavičkoval z bránkovej čiary obranca. Stretnutie sa skončilo víťazstvom Ružomberka 1:0.

Ohlasy trénerov

David Holoubek (tréner Ružomberka): „V prvom polčase bol súper lepší ako my. Ako hovorí pán tréner, mali dosť gólových príležitostí. Síce aj Mustedanagić trafil brvno, ale to bola strela z diaľky. Mimochodom tento súper sa mi fakt páči. Musím povedať, že je to veľmi kvalitný tím s dobrou hrou, typológia hráčov. Michalovce sú pre mňa veľmi zaujímavý tím. Som veľmi rád, že sme to výsledkovo zvládli. Dnes sme získali tri body, ale bolo to nesmierne ťažké stretnutie. Nepamätám si, že by sme mali tak ťažkého súpera až na tých dvoch-troch, ktorí sú pred nami. Som veľmi rád, že sme to zvládli výsledkovo aj keď k našej hre mám množstvo výhrad. Vieme hrať podstatne lepšie. Na druhej strane súper nám toho zas toľko neumožnil. Som rád, že sme to opäť odohrali na nulu, že Štefan Gerec dal druhý trojbodový gól. Za takéto epizódy som rád, ale prvý polčas sme nehrali dobre a máme zase čo zlepšovať.“

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „Z našej strany ten prvý polčas mal nejaké tie vyššie parametre. Mali sme možnosti, ktoré keby sme dotiahli do gólu, tak možno by ten zápas vyzeral ináč, ale to sme pri slovíčku možno. V druhom polčase mi chýbalo viac pohybu zo strany útočníkov. Nepodržali sme tak loptu, prehrali sme zopár súbojov a nezvládli sme momenty vzadu. Súper sa po našej chybe dostal do protiútoku a išiel do vedenia. Potom sme ešte chceli s tým niečo urobiť v závere, ale bolo to už také živelné. Už sme sa tam nepresadili a súper si to postrážil. Súper dal o jeden gól viac ako my, takže zaslúžene vyhral.“

Titulná foto: Stanislav Kmeť