17.4.2021

Ruža doma zvíťazila nad Pohroním + FOTO, VIDEO

V sobotu 17. apríla 2021 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Pohroním.
1:0 (0:0)
Nadstavba, 15:30
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva (78. Takáč) – Kostadinov, Zsigmund (90. Múdry), Brenkus (61. Kochan), Madleňák (90. Kojnok), Mojžiš – Gerec (90. Kružliak), Regáli

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Hrdlička – Mazan (C), Štrba, Heurtaux, Petrák – Weir, N'Zeyi (43. Adamec) – Blahút, Da Silva (60. Badolo, 87. Ladji), Fadera (87. Župa) – Chvěja

Gól: 63. Mojžiš

Žlté karty: 53. Mrva, 57. Maslo, 76. Madleňák – 16. Petrák, 55. Da Silva, 86. Badolo

Červená karta: 43. Petrák (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dohál – Hancko, Roszbeck

Prvú šancu v stretnutí si vypracovali hostia, kedy Weirov center od rohovej zástavky, po viacerých hlavičkách, došiel až na zadnú žrď, odkiaľ vystrelil Fadera a Krajčírik vyrazil jeho zakončenie. Po štrnástich minútach to na opačnej strane skúšal z uhla Regáli, ale strelu vyrazil Hrdlička. V 35. minúte Fadera prihral v šestnástke Wierovi, ktorého nebezpečnú strelu vyrazil Krajčírik a následne Adler z hranice veľkého vápna tesne prestrelil bránu. Po deviatich minútach dostal Petrák druhú žltú a následne červenú kartu. Od tohto momentu hrali hostia v početnej nevýhode, lenže do konca úvodného dejstva si vypracovali ešte dve veľké šance. Najskôr Krajčírik zneškodnil zakončenie Heurtauxa po rohovom kope a krátko na to Adler výborne naservíroval Faderovi prihrávku do obrovskej šance a jeho strelu vyrazil ružomberský gólman.

V 48. minúte Brenkus našiel centrom z rohového kopu Madleňáka, lenže hlavičku domáceho obrancu chytil Hrdlička. Po štyroch minútach Zsigmund vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. V 63. minúte získali Liptáci priamy kop. Kostadinov našiel centrom Mojžiša a ten hlavou upratal loptu do siete – 1:0. Po trinástich minútach mali hostia možnosť oplatiť inkasovaný gól rovnakou mincou, kedy Adamec poslal center z priameho kopu k vzdialenejšej žrdi a nebezpečnú hlavičku Chvěju chytil Krajčírik. V 82. minúte Badolo vnikol do ružomberskej šestnástky, lenže jeho strela spoza obrancov skončila v Krajčírikovom náručí. Ruža ustála záver stretnutia a po víťazstve 1:0 si do tabuľky pripísala ďalšie veľmi dôležité tri body.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes sme odohrali veľmi náročný, ťažký zápas so súperom, ktorý je podľa mňa najlepšie mužstvo v dolnej šestke. Ako spomínal kolega, úvod zápasu mali lepší chlapci z Pohronia. My sme sa im potom postupom času vyrovnali. Potom nastal zlom v zápase, keď dostali červenú kartu a v závere polčasu mali veľkú šancu, ktorú chytil náš brankár, ktorý dnes chytal vynikajúco. V druhom polčase sme dali gól zo štandardnej situácie, ale súper bol stále nebezpečný. Musím spomenúť, že vo svojich radoch má individuality, o ktorých ešte budeme podľa mňa počuť aj v rámci Európy, lebo hráči ako Adler a Fadera sa na slovenských trávnikoch nevidia každý deň. Ako povedal tréner hostí, dnes sme boli šťastnejší, lebo v žiadnom prípade sme neboli lepší, ale takou tou bojovnosťou sme to nakoniec uhrali a veľmi sa tešíme z troch bodov.“

Jan Kameník (tréner Pohronia): „Myslím si, že sme veľmi dobre vstúpili do stretnutia. Boli sme aktívni v pohybe. Dokázali sme dobre kombinovať, vytvárať si prečíslenia po stranách. Nedokázali sme dostať loptu do pokutového územia. Mali sme veľa zblokovaných centrov. Útočníci dnes hrali trošku ďalej od seba. Možno som od nich očakával trochu viac nábehových situácií. Napriek tomu si myslím, že prvý polčas bol z našej strany slušný. Dokázali sme si vytvoriť šance. Aj po vylúčení sme mali v závere polčasu veľkú príležitosť, kde sme mohli ísť do vedenia. V druhom polčase nám samozrejme v desiatich hráčoch ubúdali sily. Museli sme byť v hlbšom postavení. Čakali sme na nejakú príležitosť, ktorou by sme mohli pohroziť. Loptu mal viac na kopačkách súper, ktorý kombinoval. My sme sa bránili. Snažili sme sa behať, dostupovať a prípadne čakať na svoju šancu, náznak ktorej bol po rohovom kope, kedy sme mali byť dôraznejší v zakončení. Hráči to odpracovali na svoje maximum. Aj v desiatich bojovali, snažili sa o výsledok. Bohužiaľ to dnes nestačilo. Mrzí nás gól, ktorý sme inkasovali zo štandardnej situácie. Nepostrážili sme si to, ale bojovali sme o výsledok. Snažili sme sa behať. Bohužiaľ to dnes nevyšlo a súper je o ten gól šťastnejší.“