3.10.2020

Ruža na svojom štadióne zdolala Zlaté Moravce + FOTO, VIDEO

V sobotu 3. októbra 2020 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
2:1 (1:0)
9. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan (80. Kostadinov), Múdry (62. Filinský), Madleňák (80. Kojnok) – Almási, Gerec (73. Regáli)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Hrnčár, Sloboda, Duga, Kovaľ (65. Kyziridis) – Ďubek (90.+1 Šmatlák) – Balaj

Góly: 35. Almási, 47. Kmeť – 90.+2 Čögley

Žlté karty: 52. Madleňák, 63. Čurma – 33. Sloboda, 39. Duga, 65. Ďubek, 88. Menich

Červená karta: 59. Sloboda (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Straka

Stretnutie hrané pred prázdnymi tribúnami malo opatrný úvod. Obidva tímy si vytvorili náznaky šancí, no nedarilo sa im vypracovať si čistejšiu príležitosť. V 35. minúte však Takáč našiel Almásiho. Domáci útočník si poradil s brankárom hostí a následne upratal loptu do brány – 1:0.

Takmer ihneď po zmene strán Almási naservíroval loptu ako na podnose Kmeťovi a ten utešenou strelou pod brvno z vnútra veľkého vápna zvýšil ružomberský náskok na 2:0. V 58. minúte Sloboda fauloval Múdreho, za čo videl po druhej žltej červenú kartu a Múdry musel byť vystriedaný. Hostia dohrávali v početnej nevýhode. O osem minút neskôr mohol Gerec zveľadiť domáci náskok, lenže vo veľkej šanci minul bránu. V 75. minúte na opačnej strane Kyziridis zblízka neprekonal Macíka. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby Chovan zneškodnil nebezpečné zakončenia Kostadinova a Regáliho. V závere nadstaveného času ešte Čögley znížil na 2:1, ale Ružomberok si už nenechal zobrať tesné víťazstvo.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „My sme sa na dnešný zápas veľmi tešili, lebo Zlaté Moravce máme všetci v Ružomberku veľmi radi. Celý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, len misky váh priklonil na našu stranu strelecky prebudený Laco Almási, ktorý dal gól na 1:0. Hneď v prvých minútach druhého polčasu sme zvýšili na 2:0. Zápas sa potom začal vyvíjať v náš prospech. Červená karta na strane súpera. Škoda, že sme zápas v tej fáze neukončili tretím gólom. Boli na to situácie, ktoré sme buď nedokončili v predfinálnej fáze alebo sme zaváhali vo finálnej fáze. V závere sme to ešte trochu zdramatizovali znížením súpera na 1:2. Z celkového pohľadu ale môžem povedať, že sme vyhrali vďaka inteligentnému výkonu.“

Ľuboš Benkovský (tréner Zlatých Moraviec): „Boli sme pripravení na zápas. Hrali sme disciplinovane. Viacmenej sme súpera držali na jeho polovici a snažili sme sa pripravovať útok tak, aby sme sa dostávali čo najčastejšie k bráne. Síce to nám vychádzalo, ale z hľadiska obrannej fázy sme sa snažili hneď prerušovať všetky protiútoky súpera. Potom tam bola situácia, ktorá bola sledom zlých rozhodnutí hráčov, možno aj niečoho iného a dostali sme gól. V druhom polčase sme pripravili zmeny, aby sme boli úspešnejší smerom dopredu. Okamžite sme prehrali jeden, druhý súboj a dostali sme gól na 2:0. Od toho momentu to bol len boj, nejaké súboje a už futbal nebol taký, ako sme si naplánovali.“