10.3.2023

Ruža naplno zabodovala v Trenčíne + VIDEO

V piatok 10. marca 2023 odohral Ružomberok v Trenčíne zápas prvého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy.
0:3 (0:1)
Mestský futbalový štadión na Sihoti Trenčín - UT
Nadstavba, 17:30
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Vozinha – Yem (70. Mičuda), Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Oladoye (46. dos Santos), Gajdoš (83. Praženka) – Kmeť (70. Bainović), D. Hollý, Soares – Kupusović (46. Okunola)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mojžiš, Malý, Selecký – Zsigmund, Domonkos (57. Luterán) – Chrien (89. Švehla) – Šefčík (57. Gerec), Bobček, Macejko (80. Boďa)

Góly: 37. Macejko, 79. a 82. Gerec

Žlté karty: 27. Kozlovský, 44. Stojsavliević, 86. Okunola - 8. Domonkos, 90.+3 Bobček, 90.+7 Zsigmund

Rozhodovali: Ziemba - Roszbeck, Kmec

Diváci: 371

V 4. minúte to skúsil Bobček z veľmi ťažkého uhla a Vozinha vyrazil jeho strelu. Po šiestich minútach opäť pálil Bobček, lenže toto zakončenie zblokoval domáci obranca vedľa brány. Nasledovali dva rohové kopy, po ktorých to horelo pred trenčianskou svätyňou, no hostia nepretlačili loptu do siete. V 15. minúte získali futbalisti spod hradu Matúša Čáka priamy kop a Gajdoš zatočil loptu tesne vedľa vzdialenejšieho horného rohu. O deväť minút Soares výborným centrom z ľavého krídla našiel pred bránou Kmeťa, no jeho strelu zblízka vyrazil Frühwald. V 30. minúte na opačnej strane Bobček prudko vypálil a rozozvučal brvno na domácej bráne. Po dvoch minútach Yem mieril spoza veľkého vápna tesne nad. V 37. minúte sa Macejko preštrikoval k strele a lopta aj s prispením teču domáceho futbalistu skončila v sieti – 0:1. Na konci polčasu ešte Trenčania pohrozili viacerými nebezpečnými loptami smerujúcimi pred bránu hostí a bodku za úvodným dejstvom dalo zakončenie Gajdoša, ktoré chytil Frühwald.

V 47. minúte Soares hľadal nebezpečnou prihrávkou Kmeťa, no ten ju tesne minul pred odkrytou časťou brány. Po deviatich minútach získali Trenčania pokutový kop. Kmeťovu strelu z bieleho bodu vyrazil Frühwald. V 65. minúte sa Bobček rútil na bránu, no jeho zakončenie chytil Vozinha. Po troch minútach Fabišov strieľaný center vyrazil spod brvna trenčiansky gólman. V 72. minúte to skúsil Luterán z veľkej vzdialenosti, lenže nenamieril medzi žrde. Vzápätí na opačnej strane ihriska Mičuda vypálil spoza obrancov tesne nad. V 76. minúte Bobček namieril vedľa vzdialenejšej žrde. O tri minúty si Gerec nabehol na Chrienov center z ľavej strany a nekompromisnou strelou rozvlnil sieť – 0:2. V 82. minúte aktívny Bobček trafil žrď a Gerec dorazil loptu do siete. Po preverení systémom VAR bol uznaný aj druhý presný zásah striedajúceho útočníka – 0:3. Po piatich minútach Fabišovu strelu z priameho kopu vyrazil Vozinha. V štvrtej nadstavenej minúte Frühwald vyrazil Bainovićovu strelu z priameho kopu ponad brvno. Ruža zvíťazila v prvom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy 3:0.