16.2.2019

Ruža odštartovala jar štyrmi gólmi v súperovej sieti + FOTO, VIDEO

V sobotu 16. februára 2019 odohral Ružomberok domáci zápas devätnásteho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
4:0 (2:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
19. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Qose, Kochan (80. Brenkus) – Kostadinov, Mustedangić (80. Takáč), Gal Andrezly (71. Kmeť) – Tandir

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Chovan – Čögley, Asanovič, Práznovský, Chren – B. Ľupták, Karlík (46. Švec) – Válovčan, Richtárech, Brašeň – Chomutov (72. Ďubek)

Góly: 16. Kostadinov, 36. Qose, 60. Mustedanagić, 85. Tandir

Žlté karty: 22. Mustedanagić, 43. D. Kružliak, 54. Kochan – 57. Čögley, 83. Ďubek

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko

Diváci: 1087

Liptáci vyrukovali do prvého jarného duelu s aktívnou hrou, no prvú vážnejšiu šancu mali v 10. minúte hostia, keď bola Válovčanova strela zblokovaná tesne nad brvno. Po dvoch minútach sa už hlásil o slovo domáci Mustedanagić, keď jeho tvrdý projektil spoza veľkého vápna Chovan vyrazil spod brvna. V 16. minúte Kostadinov ťahal domáci útok, ktorý aj sám zakončil strelou k žrdi a otvoril skóre – 1:0. Po deviatich minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop a po ňom sa dostal Mustedanagić k zakončeniu z hranice veľkého vápna, ale Chovan stihol zareagovať. V 27. minúte si gólman Zlatých Moraviec pripísal ďalší úspešný zákrok, keď vyrazil na žrď nebezpečnú hlavičku Masla po Kochanovom centri. O osem minút neskôr Qose vyzval Urdinova, no ten hlavičkoval nad brvno. V 36. minúte získali futbalisti spod Čebraťa priamy kop. Mustedanagić s Gal Andrezlym šikovne rozohrali a druhý menovaný našiel Qoseho, ktorý najskôr napálil do žrde a následne loptu hlavou dorazil do siete – 2:0. V závere polčasu sa ešte hostia snažili o návrat do stretnutia, ale Richtárechovu strelu zneškodnil Macík.

Aj v druhom dejstve mali loptu častejšie na svojich kopačkách domáci hráči. V 60. minúte Kostadinov posunul loptu na nabiehajúceho Mustedanagića a ten strelou k žrdi zvýšil ružomberský náskok na 3:0. Liptáci následne kontrolovali priebeh stretnutia a svoj náskok napokon ešte zveľadili. Šesť minút pred koncom riadnej hracej doby bol Takáčov pokus zblokovaný na rohový kop. Po Brenkusovom rohu sa lopta dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ vystrelil Kmeť a Tandir tečoval strelu do brány. Ružomberok tak v prvom jarnom súboji vyhral nad Zlatými Moravcami 4:0.

Titulná foto: Stanislav Kmeť

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme išli s očakávaním, ako to bude vyzerať po mesačnej príprave. Mali sme z toho svojím spôsobom strach, pretože minulý zápas čo sme tu odohrali sme prehrali 0:1 s Třincom. Očakával som, že by toto stretnutie mohlo mať dosť podobný priebeh, čo sa potvrdilo. Mali sme tlak, mali sme šance a som veľmi rád, že sme zápas zvládli predovšetkým výsledkovo aj keď vo výkone vidím množstvo chýb. Som ale veľmi rád, že sme dali štyri góly, že sme dali gól zo štandardnej situácie a že sme zápas odohrali s nulou. Inak to nevidím veľmi pozitívne. Myslím, že vieme zahrať ešte podstatne lepšie. Hráči sa do budúcich zápasov musia ešte zlepšiť, aby sme mohli byť úspešní a atakovať tie priečky, ktoré chceme.“

Karol Praženica (tréner Zlatých Moraviec): „Boli sme pripravení na to, že Ružomberok pôjde do zápasu s tlakom, bude sa snažiť čím skôr rozhodnúť zápas. Paradoxne, keď sme už z toho najväčšieho tlaku vyšli, pomaly sme sa dostávali do hry, tak sme našou chybou postavili súpera na nohy. Z protiútoku dal gól a odvtedy dominoval a zaslúžene vyhral. Je to paradox, že jeden z najskúsenejších hráčov urobí takúto chybu. Pripravovali sme sa na to, že Ružomberok má veľmi dobré protiútoky, že nemôžeme strácať lopty v strede pola. V 16. minúte sa nám to v podstate celé zrútilo. Naše sebavedomie išlo dole a samozrejme súper dominoval na ihrisku a zaslúžene vyhral.“